اوبر

ایده جدید مدیران اوبر؛ پرداخت وام به رانندگان

اوضاع این روزهای شرکت تحت هدایت دارا خسروشاهی یعنی اوبر، تعریف چندانی ندارد و اخیرا مشکلاتی گریبان‌گیر این مجموعه شده که نگرانی‌هایی را برای سرمایه‌گذاران و همینطور مدیران این کسب‌کار فعال در حوزه حمل‌ونقل اینترنتی بوجود آورده است.

اما گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که این شرکت به دنبال پرداخت وام به رانندگان خود است. اوبر به‌تازگی نظرسنجی جدیدی را از طریق اپلیکیشن خود راه‌اندازی کرده و از برخی رانندگان این شرکت خواسته تا به این سوالات پاسخ دهند. هدف از این طرح، ایجاد یک «محصول مالی جدید» برای کمک به رانندگان «در مواقع نیاز» عنوان شده است.

در این نظرسنجی، سوالاتی در خصوص سابقه دریافت وام رانندگان و شرایط مدنظر آن‌ها برای دریافت وام‌های جدید مطرح شده است. همچنین، از رانندگان پرسیده شده که آیا در طی سه سال اخیر، وام‌های نسبتا کم هزار دلاری یا کمتر از آن را دریافت کرده‌اند یا خیر.

سوال دیگری که در این نظرسنجی وجود دارد این است که اگر اوبر قصد پرداخت وام داشته باشد، چه میزان را برای خود درخواست می‌کنید؟ برای پاسخ به این سوال چند گزینه ارائه شده که شامل کمتر از 100 دلار، بین 100 تا 250 دلار، بین 250 تا  500 دلار و بیشتر از 500 دلار.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی ایده پرداخت وام اوبر به رانندگان عملی خواهد شد. اوبر نیز تاکنون واکنشی را نسبت به این مساله نشان نداده است.

اگر تصمیم اوبر به پرداخت وام جدی باشد، اولین تجربه این شرکت در کمک مالی به رانندگان اوبر نخواهد بود چراکه این شرکت چندی پیش به رانندگان مناطق کالیفرنیا و میشیگان نیز کمک‌های به صورت پول نقد پرداخت می‌کرد و امکان خرید قسطی خودرو را نیز برای برخی از رانندگان خود فراهم می‌کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا