چگونهگوناگونموبایل

روش‌های مختلف برای ضبط مکالمه در اندروید

ضبط مکالمه اندروید چیزی است که برای بسیاری از کاربران ممکن است مورد نیاز باشد.

دلایل مختلفی وجود دارد که یک کاربر بخواهد تماس‌های روی گوشی خود را ضبط کند. سیستم عامل موبایل گوگل-اندروید– هیچ راه حل رسمی برای انجام این کار معرفی نکرده اما کاربران اندرویدی همیشه راهی پیدا می‌کنند. در ادامه می‌خواهیم شیوه‌های مختلف ضبط و ذخیره کردن مکالمات روی گوشی را معرفی کنیم.

آیا ضبط تماس‌ها، قانونی است؟

ضبط تماس‌ها ممکن است گاهی اوقات دردسرهای قانونی ایجاد کند. این قوانین در شهرها، ایالت‌ها  و کشورهای مختلف متفاوت است. در برخی مناطق باید رضایت مخاطب برای ضبط صدایش گرفته شود. در برخی مناطق دیگر نیز هر دو طرف مکالمه باید برای این کار رضایت خود را اعلام کنند. بهتر است قبل از انجام این کار، قوانین مربوط به ضبط تماس‌های صوتی منطقه خود را بررسی کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

به دلیل فوق الذکر، گوگل هم سال‌هاست که از قابلیت ضبط تماس‌ها پشتیبانی نمی‌کند زیرا دردسرهای قانونی با دولت‌ها، آن هم در سرتاسر دنیا، چیزی نیست که گوگل به آن علاقه زیادی داشته باشد!

آیا ضبط تماس‌ها، قانونی است؟

گوگل در نسخه اندروید 6 مارشمالو، رابط برنامه نویسی کاربری(API) برای ضبط تماس‌ها را حذف کرد. اما توقف برنامه نویسان، به این سادگی نیست و بالاخره راهی پیدا کردند. اما گوگل بازهم در نسخه اندروید 9 پای، امکان ضبط تماس‌ها را به کل غیرممکن کرد.

کاربرانی که نسخه Android 9.0 Pie یا بالاتر دارند، اگر بخواهند تماس‌های خود را از طریق برنامه دیگری ضبط کنند، باید گوشی خود را روت کنند.

ضبط تماس با استفاده از برنامه ضبط صدا

ضبط تماس با استفاده از برنامه ضبط صدا

کاربرانی که نمی‌خواهند با برنامه‌های متعدد سر و کله بزنند، می‌توانند برای ضبط مکالمه اندروید از روشی سنتی استفاده کنند. تنها کافیست یک دستگاه ضبط صدا یا Voice Recorder بخرید. در این روش، کیفیت صدا شاید چندان خوب نباشد اما کار شما را راه می‌اندازد.

10 برنامه برتر ضبط صدا در اندروید

ضبط تماس با استفاده از یک دستگاه دیگر

ضبط تماس با استفاده از یک دستگاه دیگر

اگر گوشی، تبلت یا کامپیوتر دومی دارید که بی استفاده در گوشه‌ای از خانه افتاده، می‌توانید آن را تبدیل به یک دستگاه ضبط مکالمه اندروید تبدیل کنید. اکثر گوشی‌های هوشمند، یک برنامه ضبط صدا دارند که به صورت پیش فرض روی آنها نصب شده است. اگر گوشی شما این برنامه را ندارد، اپلیکیشن‌های ضبط صدای زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید.

ضبط مکالمه اندروید با استفاده از Google Voice

ضبط مکالمه اندروید با استفاده از Google Voice

رسمی‌ترین شکل ممکنی که برای ضبط مکالمه اندروید ، استفاده از Google Voice است. Google Voice سرویسی است که توسط خود شرکت گوگل عرضه  شده اما محدودیت‌هایی نیز دارد مثلا اینکه خارج از آمریکا کار نمی‌کند و تنها می‌تواند تماس‌های دریافتی را ضبط کند. اما در هر صورت گزینه بدی نیست.

اگر در آمریکا هستید، برای استفاده از این برنامه، باید یک شماره تلفن ارائه دهید که از لیست ارائه شده نیز می‌توانید این شماره را انتخاب کنید. این شماره با اکانت Google Voice شما مرتبط می‌شود. ضبط تماس‌های دریافتی با استفاده از این شیوه بسیار راحت است و چند مرحله ساده دارد.

  • با استفاده از وب یا اپلیکیشن رسمی، به اکانت گوگل وویس خود وارد شوید.
  • به قسمت تنظیمات بروید
  • اگر از وب استفاده می‌کنید، دگمه‌ای در بالا سمت راست وجود دارد
  • اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید، گزینه‌ای زیر آیکون همبرگر شکل وجود دارد
  • دنبال گزینه «incoming call option» بگردید و آن را روشن کنید.
  • هر تماسی که به شماره گوگل وویس شما برقرار می‌شود را جواب دهید
  • شماره 4 را فشار دهید تا ضبط آغاز شود
  • هشداری نمایش داده می‌شود که به هر دو شخص تماس گیرنده و مخاطب هشدار ضبط صدا می‌دهد.
  • برای قطع ضبط تماس، دوباره شماره 4 را فشار دهید.

ضبط صدا با استفاده از اپلیکیشن‌های متفرقه

ضبط صدا با استفاده از اپلیکیشن‌های متفرقه

برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که برای ضبط مکالمات کاربرد دارد. فقط فراموش نکنید که نسخه جدید اندروید و محصولات برخی از شرکت‌های سازنده، دسترسی به این قابلیت را پشتیبانی نمی‌کنند.

همچنان امیدواریم که یک راه حل رسمی برای ضبط تماس عرضه شود اما فعلا راه‌های فوق الذکر، بهترین و تنهاترین گزینه‌ها برای این کار محسوب می‌شوند.

منبع: اندروید آتوریتی

راهکارهایی برای افزایش نگهداری شارژ در گوشی های اندرویدی

نوشته های مشابه

‫1,091 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا