اپلموبایل

آیفون XR بدترین آیفون از نظر شارژ باتری

این ادعای انجمن حمایت از مصرف کنندگان بریتانیاست

انجمن حمایت از مصرف کنندگان بریتانیا تحقیق درباره ادعای اپل در مورد میزان مصرف باتری برخی از گوشیهای این شرکت را آغاز کرده است.

اپل همواره به خاطر اغراق در مورد مدت زمان شارژ باتری موبایلهاش مورد انتقاد قرار داشته به خصوص در مورد آیفون XR که این شرکت اعلام کرده 25 ساعت شارژ نگاه میدارد.

این نهاد مستقل 9 مدل آیفون را آزمایش کرده که همه آنها بین 18 تا 51 درصد کمتر از ادعاهای اپل  شارژ باتری را نگاه می‌دارند.

به گزارش این نهاد آیفون XR بدترین آیفون در میان آیفونهای تست شده است. این یافته عجیبی است چراکه پیش از این برخی سایتها مانند تک رادار باتری آیفون XR را از نظر شارژ بهترین آیفون شرکت اپل اعلام کرده بودند.

بر اساس تست این نهاد آیفون XR حدود 16 ساعت و 32 دقیقه شارژ نگاه میدارد در حالی که اپل اعلام کرده بود این آیفون 25 ساعت شارژ نگاه میدارد.

شرکت اپل در واکنش به این تست بیانیه‌ای را به سایت تک رادار ارسال کرده و در آن آمده آیفون به گونه‌ای مهندسی شده که به طور هوشمند پردازش و میزان مصرف باتری را هماهنگ می‌کند. همچنین به گفته اپل متدولوژی منعکس کننده آن مدل هوشمند به کار گرفته شده در این موضوع است.

اپل تنها شرکتی نیست که در این گزارش مورد انتقاد این نهاد حمایت از مصرف کنندگان بریتانیا قرار گرفته است. شرکت اچ تی سی نیز به خاطر 5 درصد شارژ کمتر در این زمینه مورد انتقاد قرار گرفته است.

در عین حال گوشیهای شرکتهای دیگری نیز به خاطر آنکه میزان شارژ تست شده آنها بیش از اعداد اعلام شده است مورد توجه قرا ردارن. مثلا گوشی اکسپریا Z5 کامپکست که در تست این نهاد بیش از 25 ساعت شارژ نگاه داشت در حالی که خود شرکت مدعی 9 ساعت شارژ بود.

این نهاد متد تست خود را اعلام نکرده است.

مرتبط: مقایسه آیفون XR با گلکسی S10e

مقایسه آیفون XR با گلکسی S10e

باز کردن آیفون XR

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا