پهپاد

DJI تولید پهپادهای سری فانتوم را متوقف می‌کند؟

پهپادهای فانتوم دیگر برای بسیاری از دور هم قابل شناسایی هستند. این پهپادهای ساخت شرکت DJI به نوعی آیکون جهان پهپادها به شمار می‌روند و حالا به نظر می‌رسد شرکت چینی DJI به دنبال کنار گذاشتن تولید آن‌هاست.

ماجرا بیشتر از چیزی مثل شایعه است چون Romeo Durscher یکی از مدیران بخش امنیت عمومی شرکت DJI در یک پادکست ماه قبل اعلام کرده بود که این شرکت می‌خواهد کل خط تولید پهپادهای فانتوم به استثنای Phantom 4 Pro RTK را تعطیل کند.

او در واقع این موضوع را زمانی بیان کرد که در برابر پرسش یکی از علاقه‌مندان پهپاد قرار گرفت که از او پرسید چه اتفاقی برای فانتوم ۴ افتاده چون حدود یک ماه است دیگر در بازار موجود نیست.

حالا و در ادامه این بحث‌ها سایت DroneDJ اعلام کرده که شرکت DJI ساخت فانتوم ۵ را هم کنار گذاشته است.

یک سخنگوی شرکت DJI اما در گفت و گو با ورج گزارشها درباره فانتوم را غیر واقعی دانسته و ماجرا به اینگونه شرح داده است :‌

به دلیل مشکلاتی در تامین قطعات از تولیدکنندگان شرکت DJI قادر به تولید فانتوم 4 پرو نسخه ۲ تا اطلاع ثانوی نیست. از بابت این اتفاق متاسفیم و به مشتریان توصیه می‌کنیم که پهپادهای سری مویک را به عنوان جایگزین نیازهای خود مد نظر داشته باشند.

البته این چیز جدیدی نیست و حدود پنج ماه است DJI همین توضیح را درمورد نبود فانتوم ۴ نسخه ۲ در بازار می‌دهد.

پنج ماه قبل این شرکت اعلام کرد که هیچ گاه ساخت فانتوم ۵ را تایید نکرده بنابراین کنسل کردن ساخت آن هم معنایی ندارد.

شاید شرکت DJI به این نتیجه رسیده دیگر بعد از موفقیت سری مویک دیگر نیازی به وجود سری موازی فانتوم نخواهد بود به خصوص بعد از استقبالی که از مویک ۲ به عمل آمده است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.