خودرو الکتریکی

خودروی مفهومی الکتریکی کیاموتورز

کانسپت خودروی الکترکی جدید شرکت کیا موتورز با نام HabaNiro EV در نمایشگاه خودرو نیویورک رونمایی شد.

ابتدا به ویژگی‌های نسبتا تکراری این خودرو می‌پردازیم. این خودرو به صورت تمام الکتریکی، دو دیفرانسیل و 4 صندلی طراحی شده و باتری آن با هر مرتبه شارژ قادر است مسافتی معادل 300 کیلومتر را بپیماید.

با اینکه خودروی HabaNiro در حال حاضر تنهای یک طرح مفهومی است، اما بعید نیست در آینده نزدیک به یک خودروی الکتریکی محبوب در سراسر دنیا تبدیل شود و حتی جای خودروی هیبریدی کیا با نام Niro را نیز بگیرد.

طراحی خودروی مفهومی کیا

در قسمت بیرونی، کیا برای طراحی این خودرو از رنگ قرمز در پنل‌های عقبی و نقره‌ای کوسه‌ای در قسمت میانی و جلویی استفاده کرده است. ضمنا در این خودرو از چرخ‌های سایز بزرگ استفاده کرده که ظاهر خودرو تا حدودی جدی‌تر به نظر می‌رسد.

درون خودرو البته پر از تکنولوژی است. بزرای فرمان با قابلیت جمع شدن برای زمان‌هایی که سرنشینان به فضای بیشتری درون خودرو نیاز دارند. ضمنا به جای آینه دید عقب، کیا در خودرو HabaNiro از یک پنل 360 درجه برای مشاهده اطراف خودرو بر روی داشبورد استفاده کرده است. با استفاده از این پنل می‌توانید به راحتی خودرو را از تمامی جهات مشاهده کنید.

ضمنا در کابین این خودرو الکتریکی از یک سنسور نظارت بر چشم‌ها و سنسور تشخیص حالات روحی فرد نیز استفاده شده است. این سنسور می‌تواند تشخیص دهد که راننده در حالت عصبی، ناراحت یا … قرار دارد و حرکت خودرو را با توجه به وضعیت راننده کنترل کند.

کیا گفته که این تکنولوژی تاثیر چندانی در رانندگی شما نخواهد داشت و بیشتر به این دلیل به‌کارگرفته شده که شرکت بتواند قابلیت‌های هوش مصنوعی را با قابلیت‌های خودروهای امروزی ترکیب کند.

این خودروی فوق پیشرفته در مقایسه با خودروهای الکتریکی امروزی بسیار عالی به نظر می‌رسد اما باید دید HabaNiro چه زمانی به مرحله تولید خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.