استارتاپ

برگر کینگ ، همبرگر بدون گوشت می‌فروشد

یک موفقیت دیگر برای استارتاپ Impossible Foods  تولید کننده همبرگرهای غیر گوشتی

همبرگر بدون گوشت؟ دروغ اول آوریل یا محصول واقعی؟ پاسخ : واقعی.

یک استارتاپ تولید کننده غذای گیاهی به نام  Impossible Foods  و  رستوران زنجیره‌ای برگرکینگ یک همبرگر تولید کرده‌اند که ۱۰۰ درصد از مواد گیاهی و سویا ساخته شده است.

به گزارش نیویورک تایمز این همبرگر Whopper نام دارد و یک دروغ اول آوریل نیست.

برگر کینگ نخستین رستوران زنجیره‌ای نیست که برگرهای غیر گوشتی را وارد بازار می‌کند و پیش از این نیز برخی فروشنده‌های زنجیره‌ای مانند White Castle چنین همبرگرهایی را عرضه کره بودند.

با این حال برگرکینگ احتمالا بزرگترین مجموعه زنجیره‌ای است که حاضر به همکاری در فروش برگرهای غیر گوشتی شده است.

همبرگر بدون گوشت

شرکت Impossible Foods  یک شرکت واقع در سیلیکون ولی است و با جلب نظر برگرکینگ برای استفاده از محصولاتش حالا موفقیت بزرگی کسب کرده هرچند این شرکت تنها شرکتی نیست که چنین محصولاتی عرضه می‌کند.

از جمله شرکتهای رقیب سازنده برگرهای بدون گوشت  Beyond Meat است.

شرکت Impossible Foods  نسخه جدید برگر بدون گوشتش را در نمایشگاه CES 2019 به نمایش گذاشت و تاکنون با تعداد زیادی رستوران سطح بالا و یا رستورانهای زنجیره‌ای قرارداد فروش امضا کرده است.

استارتاپ Impossible Foods هشت سال قبل نخستین سرمایه‌گذاری خود را به ارزش ۷ میلیون دلار از Khosla Ventures دریافت کرد حالا اما ارزشی بالغ بر ۳۸۹ میلیون دلار دارد و سرمایه‌گذارانی از سراسر جهان از جمله دولت سنگاپور و چین دارد.

همبرگر بدون گوشت و آینده صنعت غذایی

 

کسانی که همبرگرهای Impossible Foods را خورده‌اند می‌گویند هیچ تفاوتی در طعم و مزه آن نسبت به همبرکر معمولی و دارای گوشت وجود ندارد. در واقع موفقیت این شرکت هم در تولید محصولی است که کاملا شبیه و هم مزه محصول اصلی است اما از گوشت عاری است.

چنین چیزی مزیت‌های بهداشتی و محیط زیستی بزرگی ایجاد میکند.

شرکت Impossible Foods با این محصول جدیدش به دنبال راهیابی به بازاری است که سالانه بیش از ۲ میلیارد کیلوگرم گوشت مصرف می شود.

غذای بدون گوشت چشم‌انداز جدید و عظیمی پیش روی انسان است چیزی در سطح تغییرات آب و هوایی و سلامت انسان و بی سبب هم نیست که سرمایه‌گذاران بزرگی پیشت این ایده و شرکت جمع شده‌اند.

دیوید لی مدیر ارشد عملیاتی این شرکت می‌گوید که دریافت وام‌های قابل‌ تبدیل ( convertible note ) در طی دوره‌های سرمایه‌گذاری به این دلیل بوده که می‌دانستیم در زمان رونمایی این کسب وکار باید ارزش خود را افزایش بدهیم.

این شرکت نخستین سری محصول جایگزین گوشت یا گوشت مصنوعی اش را در سال ۲۰۱۶ به فروش رساند.

مرتبط:

سرمایه گذاری بنیانگذار اوبر روی استارتاپ سفارش آنلاین غذا 

سرمایه گذاری بنیانگذار اوبر روی استارتاپ سفارش آنلاین غذا

منبع
techcrunch

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا