سامسونگموبایل

اپلیکیشن فیسبوک از روی سامسونگ حذف نمی‌شود!

شاید عجیب باشد اما کاربران گوشیهای سری جدید سامسونگ قادر به حذف اپلیکیشن فیسبوک نیستند.

غول معروف دنیای مجازی طبق گزارش‌ها قرارادادی را با شرکت کره‌ای سامسونگ و برخی دیگر از کمپانی‌های اندرویدی امضا کرده است.

بر اساس این قرارداد اپلیکیشن فیسبوک به صورت پیش‌فرض بر روی محصولات آنها نصب خواهد شد.

البته دلیل اصلی فیسبوک برای عقد چنین قرارداری این بوده که کاربران این دسته از اسمارت‌فون‌ها نتوانند اپلیکیشن پیش فرض فیسبوک را از روی دیوایسشان حذف کنند.

فیسبوک هنوز هیچ اطلاعی درباره مفاد و شرایط این قرارداد اعلام نکرده و از طرفی هم هنوز مشخص نیست کدام شرکت‌های اندرویدی چنین قراردادی را با فیسبوک عقد کرده‌اند.

تنها چیزی که تا به امروز از آن باخبر هستیم اینکه اپلیکیشن غیرقابل حذف فیسبوک در حال حاضر بر روی سری جدید اسمارت‌فون‌های سامسونگ از جمله گلکسی اس8 نصب شده است.

جالبتر اینکه سخنگوی فیسبوک هم اخیرا از اظهار نظر درباره اینکه چند شرکت در این قرارداد حضور دارند و اینکه مبلغ این قراردادها چقدر است خودداری کرد. او تنها به گفتن این جمله که “هدف از این حرکت ارائه بهترین تجربه ممکن برای کاربر از همان لحظه اول استفاده از اسمارت‌فون بوده است” بسنده کرد.

حال حضور اپلیکیشن پیش فرض فیسبوک بر روی اسمارت ‌فون‌ها باعث افزایش نگرانی‌ بسیاری از کاربران شده چراکه هنوز مدت زیادی از انتشار اخبار فساد و فروش اطلاعات کاربران توسط فیسبوک در سال 2018 نگذشته است.

در جدیدترین گزارش‌ منتشر شده در دسامبر سال گذشته هم معلوم شد برخی از اپلیکیشن های پرطرفدار اندرویدی اطلاعات صاحب گوشی را برای فیسبوک ارسال کرده‌اند و این مسئله هیچ ارتباطی به اکانت داشتن یا نداشتن کاربر در شبکه اجتماعی فیسبوک نداشته است.

مرتبط : گلکسی ام اولین گوشی بدون حاشیه سامسونگ

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن