استارتاپنمایشگاه 2020 CES

دستگاه ۱۴ گرمی تشخیص موقعیت‌های اورژانسی

استارت‌آپ سنگاپوری «Newton’s Metre» توانسته یک دستگاه 14 گرمی هوشمند را طراحی کند که می‌توانید آن را به کلاه ایمنی و یا کیفتان متصل کنید تا در مواقع اورژانسی به‌صورت هوشمند و اتوماتیک با شماره‌های مد نظر شما تماس بگیرد.

این دیوایس کوچک ضد آب را می‌توان طوری تنظیم کرد که اطلاعات مکانی لحظه‌ای شما را به صورت پیامک برای 10 شماره مختلف ارسال کند.

ضمنا امکان ارسال پیامک به‌صورت دستی برای این شماره‌ها هم با فشردن یک دکمه امکان‌پذیر است.

در به روزرسانی بعدی این دستگاه قرار است نوع موقعیت اورژانسی شما مثلا سقوط از ارتفاع یا تصادف هم در پیامک ارسالی ذکر شود.

یاد گرفتن الگوریتم رفتار کاربر

اگر نگران این هستید که این گجت کوچک درخواست‌های اورژانسی و یا اشتباهی را ارسال کند.، باید بدانید که شرکت Newton’s Meter فکر این مشکلات را هم کرده است.

این دیوایس به هوش مصنوعی مجهز شده و پس از استفاده 150 ساعته از این محصول، هوش مصنوعی داخل دستگاه قادر است یک الگوریتم کلی از حرکات و نحوه فعالیت شما ترسیم کند.

با استفاده از این الگوریتم می‌تواند با دقت بالا تشخیص دهد که شما در حال جنب و جوش هستید یا واقعا موقعیت اورژانسی برایتان پیش آمده است.

برای مثال زمانی که شخص در حال رفتن به منزل است و در مسیر ناگهان متوقف می‌شود، هوش مصنوعی دیوایس اینطور نتیجه‌گیری می‌کند که شخص یا با یک حمله احتمالی مواجه شده و یا پس از تصادف یا سقوط از جایی دچار بی حرکتی کامل شده است.

این دیوایس که قیمت آن 200 دلار اعلام شده، حتی قبل از اینکه رسما در نمایشگاه CES 2019 معرفی شود، به طور کامل پیش خرید شده است. استارت آپ سازنده این دیوایس در حال مذاکره برای فروش و عرضه این محصول در برزیل و هند است.

تازه‌ترین محصولات و گجت‌های تکنولوژی را در پوشش آی تی ایران از نمایشگاه CES 2019 دنبال کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا