استارتاپ

الو تاکسی؛ سرویس جدیدی از الوپیک

الوپیک فعالیت‌هایش را به حمل غذا و خرید فروشگاهی توسعه می‌دهد

به گفته مدیرعامل «الوپیک»، این استارت‌آپ سروسی جدید «الو تاکسی» برای جایجایی مسافران را به زودی راه‎اندازی می‌کند.

مهدی نائبی، بنیان‌گذار استارتاپ «الوپیک»، درباره راه‎اندازی خدمات جدید این استارت‎آپ به آی‌تی ایران گفت: الوتاکسی در بازار خدمات تاکسی‎یابی آنلاین خدمات رسانی خواهد کرد و در آن خودروهای شخصی و تاکسی می توانند فعالیت کنند.

وی ادامه داد: فعالیت «الوپیک» در حوزه حمل ونقل غذا و حتی خریدهای فروشگاهی نیز توسعه خواهد یافت.

نائبی درخصوص حضور الوتاکسی در میان رقبای قدیمی و قدرتمند در عرصه تاکسی اینترنتی گفت: استراتژی ما ارائه مجموعه خدمات کامل در حوزه های مختلف حمل و نقل آنلاین اعم از کالا و مسافران است. از این حیث رقیب سرسختی ندارد. رقیب‎های کوچک نیز یا خریداری می شوند یا به مرور زمان حذف می‌شوند.

سهم الوپیک از بازار حمل ونقل کالا

مدیرعامل «الوپیک» درباره سهم این شرکت از حمل و نقل آنلاین کالا اظهار کرد: حدود 65 تا 70 درصد بازار حمل و نقل آنلاین در اختیار «الوپیک» است. باقی آن در دست سایر رقبا بوده که عمده‎ترین آن در حال حاضر اسنپ ( اسنپ باکس )  است.

به گفته وی، اگرچه در حال حاضر آمار دقیقی درباره سهم پیک‎های آنلاین از کل بازار حمل و نقل کالا نیست، با این حال نمی توان انتظار داشت این سهم فراتر از 10درصد باشد.

نائبی درباره سهم پایین خدمات آنلاین در مقایسه با کسب‎وکارهای سنتی گفت: این خدمات به تازگی شکل گرفته و افزایش سهم آن زمانبر است.

وی افزود: برای نمونه، آمازون که در حال 32سال از آغاز فعالیت آن می‌گذرد، در نهایت سهم آن چهار درصد است. وی ادامه داد: به هر حال، بازار سنتی هنوز بسیار وسیع است و خیلی از کاربران هنوز تفکر سنتی دارند و ترجیح می‌دهند از خدمات آنها استفاده کنند.

باحضور الوپیک در بازار تاکسی اینترنتی احتمالا شاهد داغ‌تر شدن رقابت در این فضا خواهیم بود. جایی که رقبای دیگری چون اسنپ، تپسی، دینگ و … قبلا مسیر را همواره کرده‌اند. هر چند کسب و کارهای این حوزه همواره از ممانعت‌های دولتی در این فضا نگرانند.

مرتبط : تپسی خرید الوپیک را تکذیب کرد

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. استثماره جدید به شکل اشتغال بدبخت بیچاره هارو بیچاره تر میکنند مجبورند با کمترین قیمت وهزینه برن کارکنند چرا ؟چون کار نیست چون همه جارو بدبختی گرفته خرحمالی با کمترین استفاده

  2. الوپیک سرویس پیک خوبی داره میترسم بیاد تو تاکسی کیفیت سرویسشون به باد بره. به خصوص اینکه راننده ها همونن بقط شرکتا عوض میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.