اپل

اپل دیگر شرکت یک تریلیون دلاری نیست

سقوط آزاد سهام اپل ارزش آن را از مایکروسافت هم پایین‌تر برد

اپل دیگر با ارزش‌ترین شرکت جهان نیست، اپل دیگر شرکت یک تریلیون دلاری نیست و البته اوضاع می‌تواند از این هم بدتر شود.
طی روزهای اخیر سهام برخی شرکتهای تکنولوژی از جمله اپل سقوط کرده و دو شرکت تریلیون دلاری دنیای تکنولوژی اپل و آمازون را از ارزش یک تریلیون دلاری پایین کشیده است.
تا همین چهارماه قبل ارزش سهام اپل در اوج قرار داشت وقتی قیمت هر سهم به ۲۰۷ دلار رسید این شرکت به نخستین شرکت یک تریلیون دلاری بورس آمریکا تبدیل شد. بعد از آن هم قیمت سهام اپل به رشد خود ادامه داد و حتی به ۲۳۱ دلار به ازای هر سهم نیز رسید.
حالا قیمت سهام اپل با سقوط آزاد مواجه شده و به ۱۷۲ دلار به ازای هر سهم رسیده و به این ترتیب ارزش این شرکت فعلا به ۷۴۶ میلیارد دلار رسیده است. این میزان حتی کمتر از ارزش شرکت مایکروسافت است که ۷۵۳ میلیارد دلار ارزش دارد. البته اپل هنوز از آمازون و گوگل با ارزش‌تر است اما اگر روند سقوط سهام این شرکت ادامه داشته باشد احتمالا اپل از آنها هم پایین‌تر خواهد رفت. البته سایر شرکتهای تکنولوژی مانند آمازون نیز با سقوط سهام روبه رو بوده‌اند و آمازون هم که دومین شرکت یک تریلیون دلاری بورس آمریکا بود حالا جایگاهش را از دست داده است.
همین دوهفته قبل مدیران اپل اعلام کردند که دیگر آمارهای فروش آیفون را اعلام نمی‌کنند و گفته شده میزان فروش آیفون ۱۰ آر نیز بسیار کمتر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا