تکنولوژی

معرفی سارقان آی‌پی‌های تلگرام به مراجع قضایی

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تایید  هایجک کردن (دزدیدن) آی پی های شبکه پیام رسان تلگرام توسط برخی از کارمندان مخابرات اعلام کرد  افرادی که در این ماجرا نقش داشتند به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید صدری دیروز در نشست خبری در نمایشگاه تلکام درباره اقدام اخیر مخابرات در دزدیدن نشانی های آی پی تلگرام که گفته شد باعث بروز اختلال جهانی در سرویس تلگرام شد، گفت: این موضوع بررسی شد و کارمندانی که در این ماجرا نقش داشتند به مراجع ذیصلاح قضایی معرفی شدند.

وی در مورد اینکه آیا این اقدام عمدی و یا غیرعمدی بوده است، گفت: تشخیص این موضوع در صلاحیت مراجع ذیصلاح است و نمی توانم درباره آن اظهارنظر کنم.

به گزارش مهر، مردادماه امسال شرکت مخابرات در اقدامی برای گمراه کردن سروس دهنده های بین المللی قصد داشته ترافیک تلگرام را به جای هدایت به مقصد اصلی، به سمت ایران هدایت کند. این موضوع که با عنوان دزدیدن آی پی (هایجک) شناخته می شود، اقدامی فنی است که گفته شده بود در آن زمان باعث اختلال در شبکه پیام رسان تلگرام شده بود.

در آن زمان، وزیر ارتباطات با تأیید موضوع سرقت و جعل نشانی آ پی های شبکه تلگرام، دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کرده بود. این اقدام در نتیجه پروژه تغییر توپولوژی و تجمیع شبکه استانی مخابرات در شیراز و بوشهر انجام شده بود.

جهرمی تاکید کرده بود که در صورت تأیید این خطا چه به صورت سهوی و عمدی مخابرات ایران جریمه سنگین خواهد شد.

مرتبط:

آیا مخابرات‌ آی‌پی‌های تلگرام را سرقت کرده است؟

گزارش رگولاتوری از های‌جک کردن آی‌پی‌های تلگرام توسط مخابرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا