تکنولوژی

اینترنت کوبا برای ساعاتی وصل شد

در کشور کوبا، اگر بخواهید به اینترنت دسترسی داشته باشید، کار برایتان خیلی ساده نخواهد بود. برای استفاده از اینترنت در این کشور کاربر ابتدا باید کارت شارژ اینترنت خریداری کند و سپس یک «هات اسپات کعمومی را در سطح شهر پیدا کند تا بتواند از شارژ اینترنت خود استفاده کند. در این کشور اینترنت آزاد که از هرنقطه‌ای قابل دسترسی باشد وجود ندارد، البته به‌نظر می‌رسد همه چیز به زودی تغییر خواهد کرد.

روز سه‌شنبه هفته پیش، دولت کوبا اینترنت وایرلس سراسری را در این کشور به‌صورت آزمایشی اجرا کرد. در طول اجرای این تست، دسترسی به اینترنت برای کاربران رایگان بود و افراد از تمامی نقاط می‌توانستند به اینترنت دسترسی داشته باشند. ظاهرا کمپانی «اتکسا» قصد دارد در آینده نزدیک سرویس اینترنت وایرلس سراسری را در کشور کوبا عرضه کند.

گفته می‌شود کاربران کوبایی از این آزمایش بی‌خبر بوده‌اند و این مسئله دهان به دهان بین مردم کشور چرخیده است. این تست از ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه آغاز و تا 8 غروب همان روز ادامه پیدا کرد. البته گفته می‌شود سرعت اینترنت این سیستم ضعیف بوده و در برخی لحظات به‌طور کامل قطع شده اما با این حال روزنه امیدی برای مردم این کشور به‌حساب می‌آمد. کاربران کوبایی از طریق این اتصال تنها قادر به استفاد از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بودند و استفاده از فیسبوک به‌دلیل پایین بودن سرعت امکان‌پذیر نبوده است. محدودیت دسترسی به اینترنت مشکلات زیادی را در کوبا به‌وجود آورده است. مردم برای دسترسی به اینترنت باید در نقاط خاصی از شهر تجمع کنند که گاهی گوشی‌های افراد به سرقت می‌رود و از طرف دیگر امکان کسب درآمد اینترنتی در این کشور وجود ندارد.

شرکت «اتکسا» گفته در آینده بسیار نزدیک شاهد یک جهش قابل توجه در حوزه اینترنت کوبا خواهیم بود که احتمالا منظور این شرکت همان دسترسی کاربران به اینترنت وایرلس از سراسر نقاط کشور بوده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا