تکنولوژی

شتابدهنده استارت‌آپی YC به چین می‌رود

شتابدهنده مشهور استارت‌آپی Y Combinator  پس از آنکه Qi Lu از مدیران سابق مایکروسافت و بایدو را به استخدام گرفته اعلام کرد که قصد دارد در چین نیز فعالیت‌های خود را آغاز کند. 

شتابدهنده استارت آپی Y Combinator یکی از مشهورترین شتابدهنده‌های آمریکایی است که شرکتهای مشهوری از جمله Airbnb مراحل شتابدهی خود را در آن گذرانده‌اند. به دلیل موفقیت متعدد در جذب سرمایه در سیلیکون ولی این بحث وجود دارد که استارت‌آپ‌های عضو این شتابدهنده عموما آینده خوبی خواهند داشت. 

Qi Lu تا قبل از آنکه به موتور جست و جوگر چینی بایدو بپیوندد 11 سال در یاهو و 8 سال در مایکروسافت فعالیت کرده بود. او هم اکنون مدیرعامل این شتابدهنده در چین و همچنین مدیر تحقیقات آن است. 

هنوز زمان راه‌اندازی Y Combinator در چین مشخص نیست. این نخستین حضور برون مرزی این شتابدهنده در خارج از آمریکاست که هم اکنون توسط سم آلتمن مدیریت می‌شود. به گفته آلتمن مدیر چینی این شتابدهنده از شبکه و تجربه خود برای ایجاد یک مدرسه استارت‌آپی در پکن استفاده خواهد کرد. پس از آن برنامه این شتابدهنده برای راه‌اندازی اعلام خواهد شد هرچند مشخص نیست که آیا این شتابدهنده می‌خواهد به طور مستقل فعالیت کند یا از شرکای محلی نیز بهره بگیرد. 

مرتبط : آشنایی با تعدادی از استارت‌آپ‌های YC

رابطه استارت‌آپی بین آمریکا و چین بخشی از پروژه رییس جمهور چین برای کسب تجربه و ایجاد ارتباط بین متخصصان تکنولوژی دو کشور است. 

زیست بوم استارت‌اپی چین با حضور 1700 استارت‌آپ بسیار قوی است و حضور YC در آن به خاطر بهره بردن از مزایای آن نیز هست. به رغم این ورود به چین به خصوص به عنوان یک موجودیت خارجی اصلا آسان نیست چراکه خود چین هم اکنون دارای شبکه گسترده‌ای از شرکتها و کارآفرینان توانمند است. با این حال آلتمن اطمینان دارد که دسترسی جهانی YC به شبکه جهانی چیزی است که در نهایت برگ برنده آن‌هاست.

با این همه این شتابدهنده همچنان به دنبال نخبگان بیشتری است و حضور در بازار چین برای این شتابدهنده غنیمت است.

مرتبط: 

همکاری  ACAU با شتابدهنده Y Combinator

– همکاری JD.com و شتابدهنده استارت‌آپی پلاگ اند پلی

چهارکتاب مناسب استارت‌آپ‌ها

–  چرا سکویا بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری استارت‌آپی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا