تکنولوژی

علی بابا استارت‌آپ سفارش غذا را خرید

شرکت چینی علی بابا  اعلام کرد که قصد دارد تمامیت شرکت حمل سفارشات غذای Ele.me را طی یک قرارداد به‌خدمت بگیرد. همچنین علی بابا یکی از سرمایه گذاران اولیه در این استارت‌آپ هم محسوب می‌شود. هنوز مبلغ دقیق این قرارداد مشخص نشده اما طبق گفته‌های علی بابا این شرکت در حال حاضر 9.5 میلیارد دلار ارزش دارد و در مقایسه با سال گذشته ارزش این شرکت 4 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. Ele.me در زبان چینی به معنای “آیا گرسنه هستید؟” است.

پرسنل Ele.me که لباس های آبی-سفید بر تن دارند و سوار بر موتورهای برقی خود سفارشات کاربران را جابجا می‌کنند امروزه در سراسر چین شهرت فراوانی دارند و در اکثر خیابان‌های این کشور دیده می‌شوند. این سرویس در طول روز بین 9 تا 10 میلیون سفارش غذا دریافت کرده و کارکنان این سرویس وظیفه حمل و نقل سفارشات از بیش از 1.3 میلیون نقطه مختلف در سراسر چین را برعهده دارند. گفته می‌شود اپلیکیشن این شرکت بالغ بر 260 میلیون کاربر دارد.

در سال 2017، ارزش بازار حمل و نقل سفارشات غذا در کشور چین بیش از 31.9 میلیارد دلار تخمین زده شد که در مقایسه با آمار سال گذشته خود رشد 23 درصدی را نشان می‌داد.

منبع : آی‌تی‌ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.