تکنولوژی

کروم اندروید با پلیر جدید عرضه می‌شود

به حالت کلی، بیشتر ما ترجیح می‌دهیم که برای تماشای ویدیو روی گوشی‌های موبایل، از برنامه رسمی یوتیوب استفاده کنیم  اما شاید ندانید که تماشای ویدیوهای یوتیوب از طریق مرورگر کروم بسیار ساده‌تر است. گوگل اخیرا بدون سر و صدا قابلیت‌های جدید به مرورگر اختصاصی خود افزوده است که تجربه جدیدی برای کاربران فراهم می‌آورد.

به گزارش Android Police، طراحی جدیدی برای پخش کننده ویدیوی این مرورگر ارائه شده است که نسبت به تمام نسخه‌های مختلف کروم که تا کنون عرضه شده، متفاوت است.  بخش‌های کنترلی، ظاهرا مشابه دیگر نسخه‌هاست و شامل اجرا/قطع اجرا، وضعیت تمام صفحه، قطع صدا و غیره است. ظاهر جدید این برنامه بسیار مدرن و زیباست اما این تمام تغییر صورت گرفته نیست.

طبق گزارش XDA-Developers، قابلیت جدید ““double tap to seek” یا دو کلیک برای عقب یا جلو زدن ویدیو” را برای کروم عرضه کرده که تقریبا چند ماه پیش برای اولین بار در یوتیوب نیز ارائه شد. برای راه اندازی این قابلیت( و ویدیو پلیر جذابش)، از طریق قسمت های Chrom Flags اقدام کنید. برای راحتی کار می‌توانید آدرس زیر را در قسمت نوار URL bar کپی پیست کنید.

chrome://flags#enable-modern-media-controls

بعد از ریستارت مرورگر، قابلیت فعال خواهد شد و قادر خواهید بود با دو کلیک در هر کجای صفحه نمایش، ویدیو را عقب یا جلو بزنید.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا