تکنولوژی

تماس صوتی گروهی به واتس‌اپ می‌آید

طبق گزارش وبسایت WaBetaInfo که همواره ویژگی‌های جدید اپلیکیشن واتس‌اپ را تست و بررسی می‌کند، در نسخه بتا 2.17.10 اپلیکیشن واتس‌اپ قرار است ویژگی تماس صوتی گروهی هم به این برنامه محبوب اضافه شود و بیش از 1 میلیارد کاربر این برنامه از این ویژگی بهره‌مند شوند.

در توییت اخیر این وبسایت آمده: «در آپدیت 2.17.70 نسخه آی‌او‌اس این برنامه، اشارات بسیار کوچکی به ویژگی تماس صوتی گروهی شده است که همین اشارات نشان می‌دهند این ویژگی که مدت‌ها راجع به آن شایعه منتشر شده بود، بالاخره به این برنامه اضافه خواهد شد. در حال حاضر اشارات کوچک اما متعددی به تماس صوتی گروهی در این برنامه شده اما تنها یک سرنخ از حضور تماس تصویری گروهی در نسخه جدید این اپلیکیشن وجود دارد و همین یک سرنخ نشان می‌دهد که به‌احتمال زیاد تماس تصویری گروهی هم در نسخه‌های بعدی به این برنامه اضافه خواهد شد. در حین بررس کدهای منبع نسخه بتا 2.17.10 واتس‌اپ متوجه شدیم که این برنامه قبل از برقراری تماس صوتی با مخاطب ابتدا پیامی را به سرور ارسال می‌کند تا ببیند مخاطب مورد نظر در حال انجام مکالمه گروهی است یا خیر. همین مسئله باعث شد که به‌این نتیجه برسیم واتس‌اپ قصد دارد امکان برقراری تماس صوتی گروهی را برای کاربران خود فراهم کند.»

ضمنا واتس‌اپ از ویژگی‌های متنوعی در آپدیت جدید خود خبر داده که از جمله آنها می‌توان به ابزارهای مدیریت بهتر گروه اشاره کرد. برای مثال در آپدیت جدید ادمین‌های گروه قادر به حذف سازنده گروه نخواهند بود. ضمنا گفته می‌شود ویژگی «لغو پیام‌های ارسال شده» نیز به‌زودی به این برنامه اضافه خواهد شد.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن