تکنولوژی

مراقب هک شدن ترموستات هوشمند خانه خود باشید

تکنولوژی خانه هوشمند امروزه در بسیاری از منازل دیده می‌شود. کاربران بسیاری از لوازم الکترونیکی منازل از جمله پخچال، کتری برقی و حتی سیستم سرمایش و گرمایش منزلشان را با استفاده از این تکنولوژی کنترل می‌کنند. اگرچه استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیاء لذت‌ بخش است اما برخی از این دستگاه‌های هوشمند ضعف‌های بزرگی دارند که ممکن است موجب آشفتگی و ایجاد خسارت به کاربران شوند.

برای مثال ترموستات هوشمند Heatmiser یکی از همین دستگاه‌ها است. این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد که دمای خانه را به‌صورت هوشمند و از راه دور کنترل کنید. متاسفانه پرتال اینترنتی این ترموستات هوشمند از نظر امنیتی خیلی قدرتمند ساخته نشده و هکرها می‌توانند به‌راحتی اطلاعات دارندگان این ترموستات‌ها را سرقت کرده و از راه دور این ترموستات‌ها را کنترل و دست‌کاری کنند.

یکی از این هکرها تصاویری از ورود به تنظیمات ترموستات یکی از قربانیان خود را منتشر کرده است:

مدت‌ها است که دستگاه‌های مجهز به اینترنت اشیاء مورد حمله‌ی هکرها قرار می‌گیرند. معمولا این حملات منجر به تبدیل دستگاه‌های هوشمند به وسایل مخرب شده و در ادامه باعث از کار افتادن وبسایت و سرویس‌های آنلاین مرتبط با همان وسایل هوشمند می‌شود. متاسفانه این نوع حملات در جهت نفوذ به دستگاه‌های مجهز به تکنولوژی اینترنت اشیاء که تنها صاحبان آنها باید کنترلشان را در اختیار داشته باشنذ، در حال افزایش است.

کمپانی Heatmiser هنوز اظهار نظری نسبت به این قضیه نکرده است.

 

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن