تکنولوژی

دستیار هوشمند گوگل به آیفون می‌آید

طبق گزارش بلومبرگ، برنامه Google Assistant برای عرضه در سیستم عامل آی‌اواس آماده است و احتمالا تا هفته آینده طی کنفرانس Google I/O در دسترس کاربران(البته فعلا فقط کاربران آمریکایی) قرار خواهد گرفت.

دستیار گوگل سال گذشته همراه با گوشی پیکسل گوگل معرفی شد و بعد از آن روی نسخه‌های مارشمالو و نوگت توسعه پیدا کرد. این دستیار هوشمند در حقیقت عملکرد قابلیت سیری در آیفون را خواهند داشت، به سوال‌ها جواب می‌دهد، پیغام می‌فرستد و تماس‌ها و عملکردهای دستگاه را مدیریت می‌کند.

مسلما عرضه این دستیار هوشمند شرکت گوگل به سیستم عامل آی او اس هیچ ضرری ندارد. همین حالا نیز بیشتر سرویس‌های گوگل تقریبا در تمام آیفون‌های موجود در کشور امریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعید به نظر می‌رسد که ارائه این سرویس با هدف رقابت با سیری صورت گرفته باشد. برنامه سیری آیفون، تقریبا همیشه برای یک کاربر آیفون در دسترس است اما دستیار هوشمند گوگل صرفا از طریق برنامه مخصوص باز می‌شود که مسلما از کارایی آن می‌کاهد.

بلومبرگ در گزارش خود می‌گوید که تکنولوژی دستیار هوشمند به سرعت در حال توسعه و گسترش است و حتی به زودی شاهد تعبیه آن در وسایل خانگی و ابزارهای مختلف نیز خواهیم بود. 

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن