تکنولوژی

جک دورسی 9.5 میلیون دلار از سهام توییتر را خرید

جک دورسی عامل شرکت توییتر، ماه فوریه سال جاری 7 میلیون دلار از سهام این شرکت را خریداری کرد و امروز نیز 9.5 میلیون دلار دیگر از سهام شرکت را به نام خود کرد. دورسی با انتشار پُستی در توییتر اعلام کرد که بعد از خرید وی، 1 درصد به ارزش سهام توییتر اضافه شده است. طبق گزارش SEC Filing، دورسی با خرید خود، 574.002 سهم از کل سهام توییتر با ارزش هر سهم 16.62 دلار، را در اختیار خود گرفت. دورسی هر سهم توییتر را به قیمت 16.62 دلار خریداری کرد که معامله چندان خوبی محسوب نمی‌شود.

اوایل این هفته، توییتر در گزارشی به سرمایه گذاران اعلام کرد که در سه ماهه اول سال 2017، 548 میلیون دلار درآمد داشته است، درحالیکه سرمایه گذاران انتظار داشتند این رقم 511.9 میلیون دلار باشد. این رقم بالا، سهام توییتر را به سمت بالا کشید و سرمایه داران این شرکت سود کردند. اما با وجود تمام خبرهای خوب، دورسی نتوانست از خرید 400 هزارتایی سهام این شرکت در ماه فوریه، سود زیادی کند.

با احتساب هر دو خرید روی هم، دورسی فقط در طی یک سال بیش از 1 میلیون سهام شرکت توییتر را از آن خود کرده است. دورسی بعد از فروش 11 میلیون دلاری سهام شرکت Square ( شرکتی که دورسی مدیرعامل و همچنین از موسسان آن است)، توانست خرید ماه فوریه خود را انجام دهد.

بعد از آخرین خرید سهام توییتر، ارزش کل سهامی که دورسی در توییتر در اختیار دارد، 16 میلیون سهم است. وی در سال 2013، زمانی که توییتر برای اولین بار به صورت عمومی سهام خود را عرضه کرد، بیش از 22 میلیون سهم این شرکت را در اختیار داشت و در سال 2016،  6.8 میلیون سهم خود را فروخت.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا