تکنولوژی

هوش مصنوعی می‌گوید ترامپ می‌برد

یک سیستم هوش مصنوعی که نتیجه سه انتخابات قبلی ریاست جمهوری را در آمریکا به درستی پیش بینی کرده بود، این بار از پیروزی ترامپ بر هیلاری کلینتون خبر داده است.

به گزارش فارس، اگر چه نتایج نظرسنجی های هفته های اخیر همگی از پیشتازی قابل توجه هیلاری کلینتون در رقابت با ترامپ خبر می دهد، اما یک سیستم هوش مصنوعی پیش بینی متفاوتی در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا دارد.

سیستم یاد شده که MogIA  نام دارد از 20 میلیون داده متنوع که از سایت هایی مانند گوگل، یوتیوب، توییتر و غیره به دست آمده برای بررسی وضعیت این دو نامزد و پیش بینی نتیجه نهایی استفاده کرده است. MogIA قادر به افزایش درک خود از محیط اطراف است تا به مشکل سوگیری ناشی از علائق طراح و برنامه نویسان دچار نشود.

MogIA توسط یک شرکت نوپای هندی به نام  Genic.ai  ابداع شده و برای تحلیل داده ها از روش هایی مانند میزان توجه به پیام های توییتری و ویدئوهای ارسالی مربوط به کاندیداها در سایت های مختلف استفاده می کند. بر این اساس MogIA نتیجه گرفته که ترامپ از نظر میزان جلب توجه و جلب همراهی کاربران حتی از باراک اوباما در سال 2008 هم پیشی گرفته است.

برخی کارشناسان در مورد صحت این نتایج تردید دارند، زیرا معتقدند بخش عمده این جلب توجه ناشی از هجوم کاربرانی است که برای ابراز تنفر یا مخالفت با ترامپ به صفحات مربوط به وی هجوم اورده اند و لذا نمی توان وی را محبوب دانست. سیستم هوش مصنوعی MogIA نیز هنوز آنقدر پیشرفته نیست که بتواند به درستی پیام های ارسالی کاربران را تجزیه و تحلیل کرده و درک کند مطالب ارسالی واقعا مضمون مثبت یا منفی دارند.

به هر حال با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشخص خواهد شد که سیستم های هوش مصنوعی دقیق تر هستند یا نتایج حاصل از ارسال پرسشنامه های مختلف به سبک سنتی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا