تکنولوژی

یک بازی جدید جایگزین پوکیمون‌گو

مدیر مدرسه ای در بلژیک با الهام گرفتن از بازی پوکیمون‌گو، گروهی را در یک شبکه اجتماعی ایجاد کرده که به دنبال شکار کتاب در دنیای واقعی هستند.

به گزارش مهر، این فرد که در مدارس ابتدایی هم تدریس می کند یک بازی آنلاین ابداع کرده تا افراد به جای تلاش برای شکار هیولاهای کارتونی برای یافتن کتاب تلاش کنند؛ امری که اشتیاق برای مطالعه را هم افزایش می دهد.

اوبا ایجاد این بازی توانسته در عرض چند هفته ده‌ها هزار کاربر علاقمند را جذب کند.

در حالی که برای اجرای بازی پوکمون گو از جی پی اس گوشی و دوربین استفاده می شود و از این طریق پوکمون ها در سطح شهرها شکار می شوند، Aveline Gregoire برای اجرای این بازی از یک گروه فیس‌بوکی به نام شکارچیان کتاب یا Chasseurs de livres استفاده کرده است.

کاربران این بازی عکس ها و نکاتی در مورد کتابی که در نقطه ای از شهر پنهان کرده اند در این گروه ارسال می کنند و دیگران باید کتاب های یاد شده را بیابند. بعد از اینکه فردی کتاب مخفی شده را یافت و آن را تا انتها خواند، کتاب یاد شده را به بازی برمی گرداند تا سایرین آن را یافته و مطالعه کنند.

طراح این بازی گفته است: وقتی داشتم کتابخانه ام را مرتب می کردم متوجه شدم که جای کافی برای نگهداری همه کتابهایم ندارم و با توجه به اینکه با فرزندان خودم پوکمون گو بازی کرده بودم ایده رها کردن کتاب در محیط طبیعی به ذهنم رسید.

با گذشت چند هفته از اجرای این ایده تا به حال ۴۰ هزار نفر به گروه فیس بوکی حامی این بازی پیوسته اند.

کتبی که از این طریق در دسترس علاقمندان قرار می گیرد بسیار متنوع هستند و از کتب داستانی و علمی – تخیلی تا کتب جدی تر را در برمی گیرند. Aveline Gregoire قصد دارد در آینده یک برنامه تلفن همراه هم برای این بازی طراحی و در دسترس علاقمندان قرار دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا