تکنولوژی

جف بزوس هم رویاهای فضایی دارد

جف بزوس مدیر عامل آمازون و موسس شرکت خصوصی بلو اوریجین که برای ارائه خدمات سفر فضایی تلاش می کند، رویاهای خود در مورد زندگی و کار میلیون‌ها نفر در خارج از کره زمین را علنی کرده است.

به گزارش فارس، او که رقیب الون ماسک مدیر SpaceX محسوب می شود هدف متفاوتی دارد. در حالی که SpaceX به دنبال پرتاب موشک ها و سفینه های فضایی گران قیمت به فضاست، Blue Origin بر روی ارتقای فناوری هایی متمرکز شده که به شهروندان عادی امکان خواهد داد بدون صرف هزینه های کلان به فضا سفر کنند.

این شرکت در نوامبر گذشته راکتی را به عمق 100 کیلومتری فضا فرستاد و با موفقیت نیز آن را به زمین بازگرداند. اگر چه جف بزوس به جزییات زیادی در مورد برنامه های خود اشاره نکرده، اما منابع مطلع از طرح های طولانی مدت آن برای همه گیر کردن مسافرت های فضایی خبر می دهند.

وی به تازگی از اشتیاق خود به تجاری سازی مسافرت های فضایی پرده برداشته و در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفته است: من از کودکی می خواستم یک شرکت در زمینه امور فضایی تاسیس کنم. اما انتظار نداشتم که منابع این کار فراهم شود. با موفقیت آمازون می توانم رویای کودکی خودم را محقق کنم.

جف بزوس افزوده که در آینده مردم نه تنها در قالب سفرهای جهانگردی به فضا مسافرت می کنند، بلکه بسیاری از آنها مشغول کار و زندگی در فضا می شوند. به گفته وی یک گروه کوچک در Blue Origin مشغول کار برای عملی کردن این ایده هستند و حتی تلاش برای ساخت سفینه های فضایی به همین منظور در جریان است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا