تکنولوژی

وسواس پاکیزگی ابزارهای دیجیتال

 احتمالا اغلب ما بارها و بارها درباره اینکه چقدر گوشی‌های موبایل یا ابزارهای دیجیتالی همراهی که هر روز با آنها سر و کار داریم، کثیف و آلوده هستند مطالب زیادی خوانده‌ایم یا شنیده‌ایم. ممکن است بعضی از ما به راحتی از کنار این موضوع بگذرند و این آلودگی‌ها را در کنار دیگر آلودگی‌هایی که روزانه در معرض آنها هستیم قرار بدهند، اما بعضی دیگر نمی‌توانند از مقایسه گوشی موبایل‌شان با توالت فرنگی یا کف کفش به راحتی بگذرند. 
با این اوصاف ممکن است بسیاری از ما پاک کردن روزانه ابزارهای دیجیتال شخصی را با دستمال‌های مرطوب به عادتی همیشگی تبدیل کنند، اما اگر واقعا بخواهیم مطابق با اصول بهداشتی این ابزارها را تمیز و پاک کنیم بهتر است این گزینه‌ها را در نظر داشته باشیم:
 
PhoneSoap 2.0: این یک ابزار دستی است که در واقع می‌تواند به خوبی گوشی موبایل شما را از هر نوع آلودگی پاک کرده و به‌طور همزمان آن را شارژ هم بکند. با این اوصاف احتمالا این ابزار کاربردی، نظر بسیاری از کاربران و خریداران را به خود جلب خواهد کرد. کاربران می‌توانند به راحتی گوشی موبایل‌شان را داخل این محفظه قرار داده، در آن را ببندند و شاهد از بین رفتن آلودگی‌های موجود روی گوشی موبایل خود از طریق اشعه فرابنفش باشند. تنها در چند دقیقه لامپ اشعه فرابنفش خاموش شده و گوشی شما بدون هیچ جرم و آلودگی آماده کار می‌شود. این ابزار امکان اتصال یک کابل شارژر و شارژ کردن همزمان گوشی موبایل کاربرانش را هم دارد. این محصول در حال حاضر با قیمت 60‌دلار در بازار عرضه می‌شود.
 
 
عصای تمیز‌کننده قابل حمل CleanWave: برای آنکه تمیز کردن گوشی موبایل همیشه و همه‌جا امکان‌پذیر باشد، این محصول جالب طراحی و تولید شده است. به این ترتیب با کشیدن این دسته عصا مانند به‌صورت جارویی روی بدنه گوشی موبایل، 99 درصد از جرم‌ها و آلودگی‌های آن از بین می‌رود. این دسته جادویی هم مجهز به اشعه فرابنفش است و با کمک آن آلودگی‌ها را از بین می‌برد. به این ترتیب کاربران می‌توانند با استفاده از این ابزار، محصولات مختلفی مانند گوشی‌های موبایل، کیبوردها، دستگاه‌های کنترل از راه دور و حتی میز کارشان را از هر آلودگی دور کنند. برای این کار البته باید 60 دلار برای خرید این محصول بپردازند.
 
 
کیف NueVue: گوشی موبایل‌تان را داخل کیس یا کیف NueVue بگذارید تا آن را در برابر هر نوع آلودگی حفظ کند. این کیس مجهز به تکنولوژی BioCote بوده و به کمک آن آلودگی‌های متراکم روی گوشی موبایل را تا 9/ 99 درصد کاهش داده و از بین می‌برد. این کیس ضدباکتری و ویژه با قیمت 49 دلار عرضه می‌شود و به فروش عمومی می‌رسد.
 
 
Mist: ابزاری که ترکیبی از طراحی و خاصیت ضد باکتری است؛ یک اسپری ضدعفونی‌کننده که کاربران می‌توانند آن را به سطح ابزارهای دیجیتال شخصی خود زده و آن را پاک کنند. این اسپری ساختاری کوچک و قابل حمل دارد و به این دلیل می‌تواند همیشه و همه جا کاربرانش را همراهی کند. برای خرید این اسپری هم باید چیزی در حدود 10 دلار هزینه کنید.
 
 
دستمال مرطوب بی‌سیم: دستمال‌های مرطوب این روزها کاربردهای زیادی دارند و در کیف شخصی اغلب ما پیدا می‌شوند. در حالی که بسیاری از ما فکر می‌کنیم استفاده از این دستگاه‌ها برای پاک کردن ابزارهای دیجیتال شخصی مضر است، حالا نوع خاصی از دستمال‌های مرطوب عرضه شده‌اند که می‌توانند به راحتی برای پاک کردن گجت‌های همراه شما استفاده شوند.
 

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا