تکنولوژی

فضای مجازی امتداد زندگی واقعی است

 

“در حال حاضر در فضای مجازی ما با چالش هاي جدي هویتی روبرو هستیم چرا كه در بلندمدت آسيب هاي جبران ناپذيري برايه ويت فرهنگي ما ايجاد مي كند”.

 محمد حسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان مطلب فوق افزود:” در واقع فضای مجازی از ظرفیت های جدیدی برای بروز رفتارهای كاربران برخوردار است که ممکن است این ظرفیت اساسا در فضای حقیقی قابلیت ظهور نداشته باشد. لذا علاوه بر متناسب سازی هنجارهای فرهنگي در فضای مجازی، باید به فکر تعریف هنجارهای خاص برای این فضا بود.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي ادامه داد: فضای مجازی امتداد زندگی واقعی ماست و نمی توانیم آن را از فضاي واقعي جدا کنیم اما همان طور كه در زندگی واقعی اصول و ارزش هاي مذهبي وجود دارد اين اصول منطقا در فضاي مجازي هم بايد امتداد بيابد.

انتظاری ضمن دعوت از متخصصان و کارشناسان این حوزه برای مشاركت در برنامه ریزی کلان با مرکز ملی فضای مجازی، اعلام كرد: در آخرین جلسه ای که در شورای عالی فضای مجازی نزدیک به سه ماه پیش برگزار شد ما توانستیم تمام طرح های اساسی نظیر آموزش مجازی، کتابخانه الکترونیکی و بانک های اطلاعاتی ه عنوان برنامه هاي ملی اولويت دار را به تصویب برسانیم.

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا