تکنولوژی

ترک اعتیاد به فیس بوک کلید خورد

 

یک شرکت تبلیغاتی راه تازه‌ای را برای افرادی که دوست دارند کمتر از فیس‌بوک استفاده کنند، اما اراده لازم را ندارند، راه‌اندازی کرده است.

در این روش تبلیغاتی کاربران تشویق می شوند تا به مت 99 روز یا سه ماه از شبکه اجتماعی فیس بوک استفاده نکنند. شعار انتخاب شده برای این روش تبلیغاتی 99 روز آزادی است.

این ابتکار عمل از سوی موسسه هلندی Just و در واکنش به بررسی مخفیانه و بدون اجازه پست‌های صدها هزار نفر از کاربران فیس بوک توسط مدیران این شرکت به منظور پی بردن به عادات و روحیات آنها صورت گرفته است. به تازگی مشخص شده که این تحقیق به سفارش وزارت دفاع آمریکا و با هدف پی بردن به پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برای هدایت و تعمیق ناآرامی‌های اجتماعی انجام شده است.

طراحان این روش تبلیغاتی می‌گویند هدف این است که ببینیم آیا پس از 99 روز عدم استفاده ز فیس‌بوک آدم های شادتری هستیم یا خیر. 1.2 میلیارد کاربر فیس بوک هر روز به طور متوسط 17 دقیقه را صرف مطالعه پست‌های دوستان، به روز کردن وضعیت خود و … می کنند.

علاقمندان باید با مراجعه به سایت http://99daysoffreedom.com/  سه کار را انجام دهند. تغییر تصویر نمایه خود به لوگوی این پیکار، وارد کردن نام و ایمیل خود در این سایت و آغاز شمارش معکوس عدم استفاده از فیس بوک به مدت 99 روز.

منبع : خبرگزاری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا