تکنولوژی

رايتل دچار اختلال شد

 

پس از هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در استان‌های مختلف برخی از کاربران اپراتور سوم تلفن همراه از مشکلات شماره‌گیری این شهرها با خطو رایتل خبر داده‌اند.

به دنبال اجرای طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت که تا کنون در حدود هشت استان به اجرا درآمده تغییراتی در شماره تماس‌های مشترکان این استان‌ها ایجاد شده و معمولا یک رقم به ابتدای آنها اضافه شده و کدهای شهری آنها نیز تغییر کرده است.

اما پس از تغییر این شماره‌ها، مشترکان اپراتور سوم یعنی افرادی که از سیم‌کارتهای رایتل استفاده می‌کنند در موارد متعدد در گرفتن شماره‌های تلفن ثابت با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

در این زمینه برخی کاربران اپراتور سوم در استان زنجان این گونه اعلام کرده‌اند که پس از هم‌کد شدن این شهر در موارد متعدد وقتی از خط رایتل با تلفن‌های ثابت تماس گرفته می‌شود این پیام داده می شود که شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نيست.

روابط عمومی اپراتور سوم در این زمینه اعلام کرد: بنا بر این توضیحات طبق روال مرسوم شرکت مخابرات ایران برای تغییر در شماره‌های استان‌های هم‌کد شده نامه‌ای را به اپراتورهای کشور ابلاغ می‌کند که برای استان‌های سمنان و قزوین که پیش از این هم‌کد شده بودند این اتفاق افتاده و به دنبال ابلاغ این نامه تغییرات لازم از 22 اردیبهشت ماه در استان سمنان انجام شد و در استان قزوین هم تا سی و یکم اردیبهشت ماه انجام می‌شود. اما گفته می‌شود تاکنون برای استان‌های زنجان و همدان هیچ نامه‌ای از سوی مخابرات به اپراتور سوم ارسال نشده است.

 

منبع : ايسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا