تکنولوژی

چین بزرگ‌ترین بازار مصرف تلفن هوشمند

 

محققان پیش‌بینی کرده‌اند که از اوایل سال آینده میلادی، چین به عنوان بزرگ‌ترین کشور استفاده کننده از گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهد شد.

 در حالی که تاکنون جایگاه نخست استفاده از گوشی‌های هوشمند در اختیار ایالات متحده آمریکا بوده، اما انتظار می‌رود این جایگاه از اوایل سال آینده در اختیار چین قرار گیرد و آمریکا در مقام دوم جای خواهد گرفت.

کارشناسان می‌گویند، آمریکا ممکن است نتواند این جایگاه را از چینی‌ها باز پس گیرد، چرا که با توجه به جمعیت 1.3 میلیارد نفری در مقابل 313 میلیون نفر، آمریکا شانس چندان زیادی در این میان نخواهد داشت.
گزارش‌ها حاکی است، اوایل سال جاری میلادی کشور چین 330 میلیون کاربر موبایل داشت که از طریق گوشی هوشمند خود از خدمات اینترنت موبایلی بهره می‌بردند که این رقم معادل 79 درصد کاربران موبایلی این کشور است.
اواخر سال گذشته تعداد مشترکان اینترنت موبایلی چین با رشد سالانه 18.1 درصدی به 419.9 میلیون نفر رسید و 74.5 درصد از کل کاربران اینترنتی این کشور را مشترکان شبکه موبایلی تشکیل دادند.
 به طور میانگین هر کاربر چینی که از خدمات اینترنت موبایلی بهره می‌برد، روزانه 124 دقیقه با گوشی خود به اینترنت متصل می‌شود.
براساس آمار منتشر شده، 84.6 درصد از کاربران اینترنت موبایلی چین اعلام کردند که طی 6 ماه گذشته هیچ هزینه‌ای رای خرید دستگاه اینترنتی جدید پرداخت نکرده‌اند و در مقابل 14.7 درصد از آن‌هایی که گوشی هوشمند داشتند توضیح دادند که در این دوره زمانی برای خرید ابزارها و محتوای مورد نظر خود پول داده‌اند.
 در این میان تنها 13.2 درصد کاربران اینترنتی موبایلی از گوشی خود برای پرداخت قبوض یا خریدهای آنلاین استفاده کردند.

منبع : موبنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا