تک شاخ

  رو در رو با کارآفرینان، بنیانگذاران استارتاپها، هنرمندان و شخصیتهایی که هر کدام چیزی را در اطراف ما به سوی درست خود تغییر داده اند

  جدیدترین برنامه

  • Photo of تک شاخ دهم | امیر ناظمی، پژوهشگری در لباس معاون وزیر یا منتقدی درون سیستم

   امیر ناظمی دهمین میهمان برنامه «تک شاخ» و نخستین میهمان دولتی این برنامه است، شهرام شریف در این گفت و گوی ویدیویی نقطه نظرات و دیدگاه‌های او را درباره زندگی ، سیاست و تکنولوژی، فضای استارتاپی و کارآفرینی در ایران مورد بحث قرار می‌دهد. ناظمی به دلیل اظهارنظرهایش یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های دولتی است که حضور بس یار نزدیکی در شبکه‌های اجتماعی دارد او پژوهشگری می‌گوید تلاش می‌کند همچنان پژوهشگر باشد شغلی که پیش…

   بیشتر بخوانید »

  سایر برنامه‌ها

  درباره تک شاخ

  تک‌شاخ‌ها زمانی لابه‌لای کتاب‌ها و افسانه‌ها می‌زیسته‌اند. موجودات عجیبی با قدرتی ماورای طبیعی که نمادی از پیروزی و امید بوده‌اند. سال‌ها قبل دانشمندان در قزاقستان اسکلتی را کشف کردند که احتمال می‌رود نوعی اسب تک شاخ بوده باشد و این یعنی تک‌شاخ‌ها در جهان واقعی هم وجود داشته‌اند.

  نسخه واقعی آن‌ها نه به زیبایی تصویرهای افسانه‌ای‌شان اما با ابهت و قدرتمند بوده‌است. آنها دو متر قد داشته‌اند و وزن‌شان به ۳۵۰۰ کیلوگرم می‌رسیده است.

  تک شاخ‌های قدیمی ظاهرا این شکلی بوده‌اند

  در جهان تکنولوژی و در ادبیات استارت‌آپی تک‌شاخ‌ها به شرکت‌هایی گفته می‌شود که ارزشی بالای یک میلیارد دلار داشته باشند. به همین جهت تلاش برای تک شاخ شدن همچون هدفی تجاری به نقطه پیش روی بسیاری از کارآفرینان تبدیل شده است.

  با این حال همچون بسیاری از موضوعات دیگر در اینجا نیز می‌توان به تعریف‌های مرسوم بسنده نکرد. تک‌شاخ‌ها می‌توانند کسانی باشند که تاثیری بزرگ بر محیط اطرافشان و محیط زندگی ما گذاشته باشند.

  کسانی که چیزی خلق کرده‌اند که ارزش اصلی آن ورای ارزش مادی است. کسانی که سخت کوشیده‌اند، پیش‌رفته‌اند در جایی که موانع مرتبا در مسیر وجود داشته است.

  تک شاخ برنامه مشترکی از آی تی ایران و آپارات برای گفت و گو با افرادی است که در مسیر زندگی‌شان چیزی به زندگی ما افزوده‌اند.

  میهمانان این برنامه از حوزه‌های مختلفی انتخاب می‌شوند از کارآفرینی گرفته تا هنر و ادبیات میهمانانی را روی صندلی این برنامه خواهید دید.

  بنا داریم این برنامه را هر دو هفته یک بار دوشنبه‌ها منتشر کنیم.

  آقا محمود کلاری و تیم تک شاخ

  گفت و گو : شهرام شریف

  کارگردان: پژمان جاوید

  تصویر برداری، تدوین: محمد رضا هراتی

  استودیو: آپارات

  کار مشترک : آی تی ایران و آپارات

  بستن