تک شاخ

  رو در رو با کارآفرینان، بنیانگذاران استارتاپها، هنرمندان و شخصیتهایی که هر کدام چیزی را در اطراف ما به سوی درست خود تغییر داده اند

  جدیدترین برنامه

  • برنامه تک شاخ گفت وگوی میلاد منشی پور بنیانگذار و مدیرعامل تپسی با شهرام شریف آی تی ایران

   قسمت دوم برنامه ویدیویی تک شاخ به گفت وگو با میلاد منشی پور هم‌بنیانگذار و مدیرعامل تپسی اختصاص دارد. میلاد منشی پور در این برنامه در گفت و گو با شهرام شریف مجری تک شاخ از تجربه زندگی، تحصیل و کار در ایران و سپس در شرکتهای خارجی صحبت می‌کند و بعد زمینه‌ها و آشنایی با بنیانگذاران دیگر و راه‌اندازی تاکسی اینترنتی تپسی و چالشهای پیرامون رشد آن در ایران را توضیح می‌ٔهد در بخشی…

   بیشتر بخوانید »
  • گفت و گوی شهرام شریف و مجید قاسمی در برنامه تک شاخ

   تک شاخ نام برنامه جدید ویدیویی است که با اجرای شهرام شریف و با همکاری آی تی ایران و آپارات تولید می‌شود. تک شاخ برنامه‌ای گفت و گو محور  است که روی کنکاش در داستان زندگی کارآفرینان، هنرمندان، مدیران استارتاپها و شرکتهای بزرگی و افراد شاخصی است که از ذهن و عملشان چیزی به زندگی امروز ما افزوده‌ شده است. در برنامه تک شاخ به دلیل ارتباط نزدیک با  حوزه تکنولوژی طبیعتا در این فضا…

   بیشتر بخوانید »

  درباره تک شاخ

  تک‌شاخ‌ها زمانی لابه‌لای کتاب‌ها و افسانه‌ها می‌زیسته‌اند. موجودات عجیبی با قدرتی ماورای طبیعی که نمادی از پیروزی و امید بوده‌اند. سال‌ها قبل دانشمندان در قزاقستان اسکلتی را کشف کردند که احتمال می‌رود نوعی اسب تک شاخ بوده باشد و این یعنی تک‌شاخ‌ها در جهان واقعی هم وجود داشته‌اند.

  نسخه واقعی آن‌ها نه به زیبایی تصویرهای افسانه‌ای‌شان اما با ابهت و قدرتمند بوده‌است. آنها دو متر قد داشته‌اند و وزن‌شان به ۳۵۰۰ کیلوگرم می‌رسیده است.

  تک شاخ‌های قدیمی ظاهرا این شکلی بوده‌اند

  در جهان تکنولوژی و در ادبیات استارت‌آپی تک‌شاخ‌ها به شرکت‌هایی گفته می‌شود که ارزشی بالای یک میلیارد دلار داشته باشند. به همین جهت تلاش برای تک شاخ شدن همچون هدفی تجاری به نقطه پیش روی بسیاری از کارآفرینان تبدیل شده است.

  با این حال همچون بسیاری از موضوعات دیگر در اینجا نیز می‌توان به تعریف‌های مرسوم بسنده نکرد. تک‌شاخ‌ها می‌توانند کسانی باشند که تاثیری بزرگ بر محیط اطرافشان و محیط زندگی ما گذاشته باشند.

  کسانی که چیزی خلق کرده‌اند که ارزش اصلی آن ورای ارزش مادی است. کسانی که سخت کوشیده‌اند، پیش‌رفته‌اند در جایی که موانع مرتبا در مسیر وجود داشته است.

  تک شاخ برنامه مشترکی از آی تی ایران و آپارات برای گفت و گو با افرادی است که در مسیر زندگی‌شان چیزی به زندگی ما افزوده‌اند.

  میهمانان این برنامه از حوزه‌های مختلفی انتخاب می‌شوند از کارآفرینی گرفته تا هنر و ادبیات میهمانانی را روی صندلی این برنامه خواهید دید.

  بنا داریم این برنامه را هر دو هفته یک بار دوشنبه‌ها منتشر کنیم.

  آقا محمود کلاری و تیم تک شاخ

  گفت و گو : شهرام شریف

  کارگردان: پژمان جاوید

  تصویر برداری، تدوین: محمد رضا هراتی

  استودیو: آپارات

  کار مشترک : آی تی ایران و آپارات

  بستن
  بستن