تک شاخ

  رو در رو با کارآفرینان، بنیانگذاران استارتاپها، هنرمندان و شخصیتهایی که هر کدام چیزی را در اطراف ما به سوی درست خود تغییر داده اند

  جدیدترین برنامه

  • درس آموزی بحران OpenAI / غول هوش مصنوعی جهان چرا به هم ریخت؟

   چرا مشهورترین و موفق‌ترین شرکت هوش مصنوعی جهان در اوج موفقیت دچار چالش مدیریتی شد؟ شرکت OpenAI سازنده چت‌جی‌پی‌تی طی یک هفته اخیر با اخراج مدیرعامل و رئیس‌هیات مدیره وارد بحرانی شد که کل سیلیکون ولی را تحت تاثیر قرار داد و سرمایه‌گذاران بزرگ شرکت از جمله مایکروسافت را وادار به مداخله کرد. تقریبا همه کارکنان شرکت نیز به مخالفت با تصمیم هیات مدیره پرداختند و تهدید کردند این شرکت را ترک خواهند کرد. اما…

   بیشتر بخوانید »

  سایر برنامه‌ها

  درباره تک شاخ

  تک‌شاخ‌ها زمانی لابه‌لای کتاب‌ها و افسانه‌ها می‌زیسته‌اند. موجودات عجیبی با قدرتی ماورای طبیعی که نمادی از پیروزی و امید بوده‌اند. سال‌ها قبل دانشمندان در قزاقستان اسکلتی را کشف کردند که احتمال می‌رود نوعی اسب تک شاخ بوده باشد و این یعنی تک‌شاخ‌ها در جهان واقعی هم وجود داشته‌اند.

  نسخه واقعی آن‌ها نه به زیبایی تصویرهای افسانه‌ای‌شان اما با ابهت و قدرتمند بوده‌است. آنها دو متر قد داشته‌اند و وزن‌شان به ۳۵۰۰ کیلوگرم می‌رسیده است.

  تک شاخ‌های قدیمی ظاهرا این شکلی بوده‌اند

  در جهان تکنولوژی و در ادبیات استارت‌آپی تک‌شاخ‌ها به شرکت‌هایی گفته می‌شود که ارزشی بالای یک میلیارد دلار داشته باشند. به همین جهت تلاش برای تک شاخ شدن همچون هدفی تجاری به نقطه پیش روی بسیاری از کارآفرینان تبدیل شده است.

  با این حال همچون بسیاری از موضوعات دیگر در اینجا نیز می‌توان به تعریف‌های مرسوم بسنده نکرد. تک‌شاخ‌ها می‌توانند کسانی باشند که تاثیری بزرگ بر محیط اطرافشان و محیط زندگی ما گذاشته باشند.

  کسانی که چیزی خلق کرده‌اند که ارزش اصلی آن ورای ارزش مادی است. کسانی که سخت کوشیده‌اند، پیش‌رفته‌اند در جایی که موانع مرتبا در مسیر وجود داشته است.

  تک شاخ برنامه مشترکی از آی تی ایران و آپارات برای گفت و گو با افرادی است که در مسیر زندگی‌شان چیزی به زندگی ما افزوده‌اند.

  میهمانان این برنامه از حوزه‌های مختلفی انتخاب می‌شوند از کارآفرینی گرفته تا هنر و ادبیات میهمانانی را روی صندلی این برنامه خواهید دید.

  بنا داریم این برنامه را هر دو هفته یک بار دوشنبه‌ها منتشر کنیم.

  آقا محمود کلاری و تیم تک شاخ

  گفت و گو : شهرام شریف

  کارگردان: پژمان جاوید

  تصویر برداری، تدوین: محمد رضا هراتی

  استودیو: آپارات

  کار مشترک : آی تی ایران و آپارات

  دکمه بازگشت به بالا