منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

قیمت تجهیزات این شرکت 349 دلار است

 Starry که توسط مدیرعامل پیشین سرویس پخش آنلاین Aereo راه‌اندازی شده، به زودی فروش تجهیزاتی را آغاز خواهد کرد که می‌تواند اینترنت بی‌سیم را با سرعتی تا 1 گیگابیت بر ثانیه با بهره‌گیری از تکنولوژی خاصی پیش روی کاربران قراردهد. این سرویس از تابستان آینده در بوستون عرضه خواهد شد و پس از آن در شهرهای مختلف جهان نیز در دسترس خواهد بود.

Starry عنوان داشته کاربران می‌توانند این تجهیزات بی‌سیم را در خانه خود نصب و همانند یک روتر وای‌فای معمولی از آن استفاده کنند. با این تجهیزات می‌توانید یک فیلم دو ساعته را در عرض چندثانیه دانلود کنید. ترکیب مورد استفاده نیز به این صورت است که یک دریافت کننده به نام Starry Point در پنجره خانه شما (همانند یک سیستم تهویه هوا) قرار می‌گیرد و روتر وای‌فای خود را می‌توانید از طریق کابل‌های معمولی اترنت به این آنتن متصل کنید. این در حالی است که یک دریافت کننده هم باید در بیرون از منزل خود نصب کنید.

Starry در حال حاضر روتر 349 دلاری به نام Starry Station را هم آماده ورود به بازار دارد که به صفحه‌نمایش لمسی 3.8 اینچی تجهیز شده و در کنار قابلیت اینترنت بی‌سیم، امکان کنترل ابزارها و وسایل هوشمند موجود در منزل شما را نیز فراهم می‌کند. صفحه‌نمایش استفاده شده در این روتر، نام و گذرواژه وای‌فای را نمایش می‌دهد و تخمینی از سرعت اینترنت را نیز پیش روی کاربر قرار می‌دهد. قابلیت کنترل والدین بر فرزندان و امکان دریافت تماس از سوی تیم پشتیبانی با فشردن دکمه روی روتر از جمله دیگر قابلیت‌های کاربردی این دستگاه است.

Starry به قیمت این سرویس اینترنتی اشاره‌ای نکرده اما آن‌طور که عنوان شده، این سرویس به مراتب ارزان‌تر از نسخه‌های معمولی ارتباطات باندپهن کابلی است. علاوه بر این، هیچ محدودیتی نیز در میزان اطلاعات دریافتی وجود ندارد و با پرداخت هزینه ثابت می‌توانید استفاده نامحدودی از اینترنت ارائه شده داشته باشید.

 

http://itiran.com/node/70380


موارد موضوعی مرتبط