نوشته : رضا هاشمی منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

من هم به سهم خودم همچنان هرآنچه در توانم هست را انجام خواهم داد تا جهان را به جایی تبدیل کنم که این نوجوان و نوجوانان دیگری مانند او بتوانند به طور کامل از از قابلیت‌هایشان استفاده کنند.

آدم‌های نیویورک (Humans Of New York) یا HONY یک وبلاگ عکاسی است که پرتره‌های هنری خیابانی گرفته شده در شهر نیویورک را به همراه داستان یا خاطره‌ای از زندگی سوژه‎های عکاسی به نمایش می‌گذارد.  برندون استنتون عکاس این صفحه اخیرا به ایران سفر کرده و عکسهای مختلفی از سفرش به ایران را منتشر کرده است. این وبلاگ بیش از ۱۴ میلیون طرفدار در شبکه اجتماعی فیس بوک و ۳.۷ میلیون در اینستاگرام دارد.

آقای اوباما  تحت تاثیر انتشار عکسی از یک پدر و پسر تبریزی به همراه نقل قولی از پدر یادداشتی خطاب به وی نوشته است. انتشار این یادداشت توسط باراک اوباما در بحبوحه مجادلات سیاسی آمریکا درباره توافق با ایران موجب شده که توجه بسیاری از مخاطبان این صفحه به موضوع صلح طلبی مردم ایران جلب شود.

 پدر این نوجوان تبریزی که عکس خود با فرزندش در صفحه فیس بوک آدم‌های نیویورک منتشر شده است، گفته بود: «امروز تولد ده سالگی اوست. او نوجوانی است بسیاری احساساتی که دوست دارد مشکلات دیگران را حل کند. یک روز وقتی پنج ساله بود، با من به مغازه آمد و ما یک کیلو زردآلو تازه خریدیم و من گذاشتم او پاکت میوه را به خانه بیاورد. او در تمام راه کمی عقب تر از من حرکت می کرد. بعد از مدتی از او خواستم که یک زردآلو به من بدهد و او به من گفت که نمی تواند. او گفت همه زردآلوها را بخشیدم. آنجا بود که فهمیدم در حال بزرگ کردن یک فرزند انساندوست هستم.»

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با حساب فیس‌بوکی کاخ سفید خطاب به این پدر نوشت: «چه داستان الهام بخشی. یکی از نکات لذت بخشی که می‌تواند برای یک پدر یا مادر اتفاق بیافتد، این است که ثمره تربیت و ارزرش‌هایی که به آنها آموخته‌اید را در رفتار فرزند‌تان ببیند و این داستان روی من تاثیر خاصی گذاشت. امیدوارم این نوجوان هیچوقت علاقه‌اش برای کمک به دیگران را از دست ندهد. من هم به سهم خودم همچنان هرآنچه در توانم هست را انجام خواهم داد تا جهان را به جایی تبدیل کنم که این نوجوان و نوجوانان دیگری مانند او بتوانند به طور کامل از از قابلیت‌هایشان استفاده کنند. (و امیدوارم اگر روزی او را ببینم یک زردآلو هم برای من نگه داشته باشد!) باراک اوباما»

آقای اوباما کامنت‌ها و استتوس‌هایی را که شخصا در فضای مجازی نوشته باشد، با استفاده از دو حرف BO مخفف باراک اوباما در پایان نوشته امضا می‌کند.
 


 

http://itiran.com/node/69085