نسخه چاپی

به عنوان یکی از 12 عضو کمیته تعیین مصادیق اعلام کرد که حتی حاضریم آن بخش که دلیل فیلترشدن است، نباشد چون اعتقاد داریم بسیاری از افراد جامعه استفاده صحیحی از این شبکه انجام می دهند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فیلتر شدن وی چت در کمیته تعیین مصادیق گفت: فیلتر شدن وی چت ربطی به وزارت ارتباطات ندارد و حتی ما اعلام کرده ایم که حاضریم بخشی از این شبکه اجتماعی که مورد اشکال این کمیته است را حذف کنیم چون بسیاری از افراد جامعه استفاده صحیحی از این شبکه اجتماعی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره فیلترشدن وی چت اظهار کرد: وی چت یک شبکه اجتماعی چینی است که در برابر شبکه های اجتماعی غربی قد علم کرده است. هم اکنون 400 میلیون عضو دارد که یک درصد آن هم در ایران هستند.

 

وی با بیان اینکه شبکه اجتماعی وی چت بخشی دارد که آن را با بقیه شبکه های اجتماعی متفاوت می کند، افزود: آنچه در کمیته تعیین مصادیق باعث شد وی چت فیلتر شود این است که بخشی از این شبکه اجتماعی باعث وارد شدن به حریم خصوصی دیگران می شود.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: این وزارتخانه وی چت را فیلتر نکرده بلکه به عنوان یکی از 12 عضو کمیته تعیین مصادیق اعلام کرد که حتی حاضریم آن بخش که دلیل فیلترشدن است، نباشد چون اعتقاد داریم بسیاری از افراد جامعه استفاده صحیحی از این شبکه انجام می دهند و از نظر ما غیر از این بخش با دیگر شبکه های اجتماعی تفاوتی ندارد.

 

وی تاکید کرد: از نظر ما برخورد با این مسائل این چنین نباید باشد بلکه باید در کشور از لحاظ فرهنگی کار کنیم و از حیث فناوری نیز خود را تقویت کنیم.

http://itiran.com/node/66646


موارد موضوعی مرتبط