منبع :‌ آي تی ایران نسخه چاپی

نسخه جدید اینستاگرم به کاربران این امکان را می‌دهد که  در یک پست، 10 عکس به صورت یک‌جا منتشر کنند و تصاویر خود را به صورت اسلایدشو نمایش دهند. پست‌های چند عکسه، درست مانند پست‌های معمولی هستند که در Instagram Feed دوستان فرد نمایش داده می‌شوند و نقطه‌های موجود در زیر عکس، تعداد تصاویر اسلاید شو را نشان می‌دهد. کاربر می‌تواند عکس ها ورق بزند و در صورت تمایل برای کل پست کامنت بگذارد. 

این به روز رسانی، کار کاربرانی که قصد دارند چندین عکس منتشر کنند را راحت کرده است و دیگر نیازی نیست تا عکس‌های متععد، پشت سر هم به صورت جداگانه منتشر شوند. این قابلیت جدید اینستاگرم دقیقا مشابه ویژگی موجود در برنامه آلبوم فیس بوک عمل می‌کند. اینستاگرم به تازگی قابلیت Stories را نیز اضافه کرده است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا برای 24 ساعت تعدادی، از عکس‌ها را پشت سر هم به صورت غیر مستقیم نمایش دهند.

چگونه عکس‌ها را به صورت اسلاید شو نمایش دهیم

آپدیت نسخه 10.9 اینستاگرم برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس منتشر شده است: به قسمت تنظیمات برنامه اینستاگرم در گوشی خود بروید تا مطمئن شوید که به روز رسانی اعمال شده است.

- در برنامه اینستاگرم علامت مثبت زیر صفحه را انتخاب کنید، درست مانند زمانی که قصد دارید عکس معمولی بارگزاری کنید. در پنجره باز شده عکس، دگمه "Select Multiple" را انتخاب کنید.

- زمانی که این گزینه را انتخاب کنید، می‌توانید تا 10 عکس یا فیلم از آلبوم گوشی خود انتخاب کنید و همان لحظه از طریق برنامه اینستاگرم ضبط کنید.

- زمانی که از عکس‌های انتخاب شده مطمئن شدید، گزینه Next را انتخاب کنید تا به صفحه بعدی هدایت شوید. فیلترهای عکاسی را در صورت تمایل اعمال کنید. می‌توانید هر عکس یا فیلم را به صورت جدا ویرایش کنید.

- ترتیب نمایش عکس‌ها را می‌توانید خودتان انتخاب کنید و یا تصویری را حذف و یا اضافه کنید. به مرحله بعد بروید و مکان و متن پست خود راویرایش کنید.

با وجود اینکه قابلیت انتشارعکس‌های مستطیل شکل از سال 2015 به ایسنتاگرم اضافه شد، در حال حاضر تمام عکس‌ها و یا فیلم‌ها در قابلیت SlideShow به صورت مربع منتشر می‌شود. در قسمت پروفایل کاربر نیز، آیکون کوچکی زیر تصاویر چند عکسه قرار می‌گیرد.

 این آپدیت ایسنتاگرم برای آن دسته از کاربرانی بسیار کارآمد است که تمایل دارند تعداد زیادی عکس، به صورت یک جا منتشر کنند و پروفایل خود را پر از عکس‌های جداگانه و شبیه به هم نکنند.

مرتبط: 

- خرید و فروش در اینستاگرام رسمی شد

http://itiran.com/node/73849


موارد موضوعی مرتبط