نسخه چاپی

یکی از مزایای این فناوری کوچک‌بودن آن است به طوری که به‌سادگی می توان آن را درون تبلت یا کامپیوترهای شخصی به کار برد

یک شرکت آمریکایی دستگاه کارت خوان جدیدی با نام pcProx Nano با استفاده از فناوری نانو به بازار عرضه کرده که بدون نیازبه کلمه عبور و پسورد است.

محصول عرضه شده این شرکت مجهز به کارت هوشمندی است که برای تأیید هویت افراد می تواند استفاده شود، این دستگاه بی نیاز ازکلمه عبوری و پسورد است و برخلاف کارت خوان های رایج، این ابزار به قدری کوچک است که می تواند برای سخت افزارهای مختلف به کار گرفته شود.
این دستگاه با دو شکل مختلف عمودی و افقی تولید و به بازار عرضه می شود و از آنجایی که حق انتخاب میان این دو شکل وجود دارد، کاربردهای متعددی را می توان برای این دستگاه از جمله موارد امنیتی، ردیابی، ممیزی و تأیید تصور کرد.
کارگران سیار که در اماکن مختلف مشغول به کار هستند به راحتی می توانند با استفاده از این ابزار هویت خود را برای ورود به محل های مختلف اثبات کنند، با کمک این فناوری دیگر نیاز به استفاده از کلمه عبوری و رمز نیست در حالی که امنیت زیادی دارد.
یکی از مزایای این فناوری کوچک بودن آن است به طوری که به سادگی می توان آن را درون تبلت یا کامپیوترهای شخصی All in one به کاربرد، برخلاف کارت خوان عمودی، نوع افقی آن که به horizontal pcProx Nano شهرت دارد وبه قدری کوچک است که می تواند برای سخت افزارهای مختلف به کارگرفته شود، این ابزار برای دستگاه هایی که پورت USB آنها باید نمایه تخت داشته باشد بسیار ایده آل است.
این ابزار با 0.14 اونس وزن، بسیار کوچک بوده و برای کاربردهایی نظیر سلامت، سیستم های دولتی، ایمنی عمومی و شرکت ها مناسب است، کارت خوان جدید این شرکت برای استفاده در سیستم های مختلف قابل انطباق است.
این شرکت یکی از شرکت های پیشرو در حوزه تولید کارت خوان های تشخیص هویت برای ساختمان ها وکامپیوترها است، ادوات ساخت این شرکت بی نیازاز تماس مستقیم بوده ومجهز به کارت های هوشمند است، از این تجهیزات می توان درحوزه های مختلف استفاده کرد به طوری که درحال حاضرشرکت های خصوصی متعددی از این نوع فناوری بهره مند هستند.
 

 

http://itiran.com/node/68946