منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

بعد از ماجرای شرکت وقایع گستر فارس یاد گرفته‌ایم که هر گاه نام برند و نمایندگی رسمی جدیدی را در بازار موبایل ایران می‌شنویم ابتدا صحت و سقم آن را جویا شویم. اگر به خاطر داشته باشید شرکت وقایع گستر فارس با برگزاری یک نشست خبری مدعی شد که نماینده رسمی اپل در ایران است و اتفاقا بسیاری از رسانه‌ها هم بدون تحقیق و چک کردن  این خبر را منتشر کردند. در آن زمان آی تی ایران در تماسی با شرکت اپل رسمی بودن نمایندگی این شرکت را با شرکت اپل در میان گذاشت که پاسخ اپل به آی تی ایران این بود که اپل هیچ نماینده رسمی در ایران ندارد. 

حضور شیائومی در بازار ایران که شب گذشته با نمایندگی رسمی شرکت اسوشید اعلام شد ما را بر آن داشت که همین موضوع را از خود شرکت اصلی شیائومی در چین جویا شویم. خصوصا که  مدیر یکی از سایتهای ایرانی فروش محصولات شیائومی هم شب گذشته از برگزار کنندگان این جلسه این پرسش را مطرح کرد که آیا شما رسمی هستید؟

در مکاتبه‌ای که با بخش روابط عمومی شرکت شیائومی داشتیم این شرکت چینی بلافاصله بعد از مکاتبه ما تایید کرد که شرکت TASK توزیع کننده رسمی محصولات شیائومی در خاورمیانه و شمال آفریقاست و شرکت اسوشید هم نمایندگی این شرکت در ایران را دارد.

http://itiran.com/node/70262


موارد موضوعی مرتبط