اپل

تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ منجر به از کار افتادن فیس آیدی ‌می‌شود

اگر به دنبال خرید آیفون ۱۳ هستید و علاقه‌ای هم به سرویس AppleCare+ ندارید، باید بیش از هر چیز مراقب صفحه نمایش این گوشی باشید چراکه در صورت بروز مشکل و تعویض آن با یک نمایشگر متفرقه توسط تعمیرکاران مستقل، قابلیت فیس آیدی گوشی از کار خواهد افتاد.

اپل در طی سال‌های اخیر همواره تلاش کرده تا با اعمال تغییراتی در ساختار و نحوه قرارگیری اجزای تشکیل‌دهنده آیفون، تعمیر این گوشی‌ها را برای تعمیرکاران مستقل سخت و کاربران به مراجعه به فروشگاه‌های مجاز خود ترغیب کند.

این شرکت همچنین یکی از مخالفان سرسخت جنبش Right to Repair- حق تعمیر- بوده و سعی کرده تا گوشی‌های این شرکت به دست تعمیرکاران مستقل نیفتد. حتی در این راه، از برخی ترفندهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در گوشی‌های آیفون بهره گرفته تا مانع از تعمیر و تعویض قطعاتی همچون باتری و یا سنسورهای تاچ آیدی شود و در صورت شناسایی یک قطعه شخص ثالث درون گوشی، عملکرد برخی قطعات و قابلیت‌ها مختل خواهد شد.

حال طبق اطلاعاتی که اخیرا توسط یکی از کاربران یوتیوب در کانال Phone Repair Guru منتشر شده، تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ اگرچه کار سختی نیست، اما می‌تواند منجر به از کار افتادن قابلیت فیس آیدی شود.

به گفته این کاربر، تعویض قطعاتی همچون سنسور نور محیط، سنسور مجاورت و میکروفون بدون مشکل انجام خواهد شد و گوشی نیز به خوبی کار خواهد کرد اما با تعویض نمایشگر در هر یک از مدل‌های آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مینی، آیفون  ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، باید قید فیس آیدی را زد.

اگرچه این کاربر مدعی شد که با استفاده از برخی چیپ‌ها در نمایشگرهای متفرقه، می‌توان فیس آیدی را حفظ کرد اما از آنجایی که این کار نیازمند صرف زمان زیاد بوده و به ابزارهای پیچیده‌ای نیاز دارد، بسیاری از تعمیرکاران از اجرای آن صرف‌نظر می‌کنند.

با توجه به این شرایط، دارندگان مدل‌های آیفون ۱۳ راهی جز مراجعه به فروشگاه‌ها و تعمیرکاران مجاز اپل و استفاده از نمایشگرهای اصلی ندارند. البته این احتمال نیز وجود دارد که اپل با عرضه یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در آینده، اجازه کار کردن فیس آیدی در نمایشگرهای متفرقه را نیز فراهم کند.

منبع
Techspot

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا