منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

دقایقی پیش بلک‌بری پرچمدار جدید امسال خود که توسط TCL ساخته شده است را معرفی کرد. بلک‌بری طی مراسمی در کنگره جهانی موبایل 2017 گوشی KEYone را به‌عنوان موبایل جدید این کمپانی رونمایی کرد.

کی وان که پیش از این حدس ‌زده می‌شد نام آن مرکوری باشد، با اسنپ‌دراگون 625 به بازار عرضه می‌شود. این موبایل همچنین مجهز به Boost Fast Charging است که باعث می‌شود باتری آن خیلی سریع شارژ شود. به گفته بلک‌بری این مدل بزرگترین باتری که بلک‌بری تا به‌ حال ساخته است را در خود جای داده است. بلک‌بری همچنین در این مراسم اعلام کرد این گوشی به سادگی یک روز کامل شارژ نگه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: امشب بلک‌بری چه گوشی معرفی می‌کند؟

سیستم‌عامل این موبایل هم همانطور که پیش‌بینی می‌شد آخرین ورژن از اندروید نوگت یعنی 7.1 خواهد بود. صفحه کلید این موبایل هم مانند بلک‌بری پاسپورت و پریو مانند موس عمل می‌کند و علاوه‌ بر آن از تک‌تک حروف می‌توان به عنوان میانبر استفاده کرد. برای مثال اگر کلید F را نگه دارید، اپلیکیشن فیسبوک اجرا می‌شود یا هر اپلیکیشن دیگری که شما مایل باشید.

از نظر امنیت هم می‌‌توان حدس زد که بلک‌بری برنامه ویژه‌ای داشته باشد. به گفته این کمپانی بلک بری کی وان امن‌ترین موبایل با سیستم‌عامل اندروید در دنیا است.

این موبایل جدید با قیمت 549 دلار به بازار عرضه خواهد شد و ظاهرا همه مشخصات آن ثابت است و قیمت‌های مختلف برای حافظه‌های مختلف ندارد یا حداقل در این کنفرانس مطرح نشده است.

 
http://itiran.com/node/73769


موارد موضوعی مرتبط