منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

قیمت بلیت برای هر نفر حدود 2 هزار دلار است.

کنفرانس‌های ارز مجازی هنوز هم یک تجارت پردرآمد محسوب می‌شوند. این در حالی است که امسال قیمت بیت‌کوین کاهش قابل توجهی داشته اما کنفرانس‌های مرتبط با ارزهای دیجیتالی همچنان با استقبال شدید مواجه می‌شوند. این هفته قرار است گردهمایی سه روزه با نام «CoinDesk» در شهر نیویورک و حول ارزهای مجازی برگزار شود که قیمت بلیت آن برای هر نفر حدود 2 هزار دلار خواهد بود. احتمال می‌رود بیش از 4 هزار نفر در این گردهمایی شرکت کنند که با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت برگزاری این مراسم چیزی حدود 8 میلیون دلار درآمد ایجاد خواهد کرد. این گردهمایی توسط بیت‌کوین برگزار خواهد شد. در اولین دوره این گردهمایی در سال 2015 تنها 400 نفر حضور داشتند.

بیش از 20 رویداد دیگر که برخی از آنها با ارز مجازی مرتبط هستند در طول این 3 روز در این گردهمایی‌ها برگزار می‌شوند که قیمت ورودی آنها هم تا حدودی بالا خواهد بود. کنفرانس بیت‌کوین که 3 سال پیش در اولین دوره خود با حضور 400 نفر کار خود را آغاز کرد حال به یکی از پرطرفداران‌ترین رخدادهای شهر نیویورک تبدیل شده که برگزاری آن با همکاری موسسه توسعه اقتصادی شهر نیویورک انجام می‌شود. پس از برگزاری این مراسم در سال 2017 ارزش بیت‌کوین شروع به افزایش باورنکردنی کرد و حتی توانست مرز 19 هزار دلار را هم رد کند. حتی امروزه که ارزش بیت‌کوین تقریبا نصف شده، اما همچنان ارزش آن در مقایسه با همین دوره در سال گذشته حدود 4 برابر است.

لیست سخنرانان امسال این گردهمایی هم نشان‌دهنده نفوذ قابل توجه ارز دیجیتال در بین صنایع و تکنولوژی‌های مختلف است. «جک دورسی» موسس توییتر و صاحب شرکت پرداخت موبایلی «Square» که تجارت بیت‌کوین را در این پلتفرم هم آغاز کرده، قرار است روز چهارشنبه در این گردهمایی سخنرانی کند. «مایکل اوود» موسس پلتفرم «AirSwap»که روز پنج‌شنبه یک کنفرانس در زمینه بلاک‌چین با نام Fluidity برگزار کرد درباره این گردهمایی می‌گوید: «این گردهمایی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و اگر این شانس را داشته باشید که در این رخداد سخنرانی کنید، بنابراین شما هم عضو مهمی در این صنعت محسوب می‌شوید.»

«بیل باریدت» موسس شرکت Abra که یک اپلیکیشن نگهداری ارزهای مجازی موبایلی است در اینباره می‌گوید: «شکی نیست که در دنیای آی‌تی پول زیادی می‌توان کسب کرد و اینکه شواهد نشان می‌دهد در حال حاضر تکنولوژی بلاک‌چین توجه بسیاری از افراد را جلب کرده است.»

البته این کنفرانس‌ها به مذاق همه خوش نیامده چرا که «ویتالیک بوترین» موسس ارز مجازی Ethereum در یک پست توییتری اعلام کرده که به دلیل بالا بودن قیمت بلیت‌ها قصد ندارد در این مراسم شرکت کند.

«امبر بالدت» مدیر اسبق بخش بلاک‌چین در موسسه J.P. Morgan هم از قیمت بالای بلیت‌های این گردهمایی شدیدا انتقاد کرده است. البته او اعلام کرده با اینکه قرار است در این گردهمایی سخنرانی کند اما هیچ مبلغی در ازای آن دریافت نخواهد کرد و تمام هزینه فروش بلیت‌ها به برگزار کنندگان این مراسم تعلق خواهد گرفت!

http://itiran.com/node/76877


موارد موضوعی مرتبط