منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

شرکت Grab، رقیب قدرتمند سرویس اوبر که در جنوب شرقی آسیا فعالیت دارد، امروز اعلام کرد که مجموع سفرهای ثبت شده با این سرویس حمل و نقل، از 1 میلیارد عدد گذشته است.

این کمپانی در سال 2012 در کشور مالزی شروع به کار کرد و امروز در بیش از 142 شهر از کشورهای سنگاپور، مالزی، اندونزی، تایلند، ویتنام، فیلیپین و میانمار فعالیت دارد. گرب از ابتدا به عنوان خط تاکسی رانی مجوز دریافت کرد و با گذشت زمان و گسترش کسب و کار خود با شیوه‌ای مشابه آنچه که توسط شرکت اوبر انجام می‌پذیرد، توانست به این رکورد دست پیدا کند.

شرکت گرب توسط SoftBank و Didi در چین پشتیبانی می‌شود و این دو شرکت مجموعا مبلغ 2 میلیارد دلار به روی گرب سرمایه گذاری کرده‌اند. گرب حالا شرکتی با ارزش 6 میلیارد  دلار و ارزشمندترین شرکت فعال در زمینه تکنولوژی در جنوب شرقی آسیا محسوب می‌شود. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که  بیش از 2 میلیون راننده دارد و برنامه مخصوص گوشی هوشمندش نیز تا کنون 68 میلیون بار دانلود شده است.

برای مقایسه، اوبر در ماه ژوئن به رکورد 5 میلیارد سفر دست پیدا کرد که البته این رقم شامل تمام کشورهای مختلفی که اوبر در آنها فعالیت دارد، نمی‌شود. شرکت Didi نیز جزو شرکت‌های 1 میلیارد سفره محسوب می‌شود. Lyft که بزرگ‌ترین سرویس حمل و نقل کشور آمریکاست، تابستان گذشته به رکورد 500 میلیون سفر دست پیدا کرد.

شرکت گرب طی 5 سال گذشته، رشد زیادی را تجربه کرده است و قابلیت‌های مختلفی را در فواصل زمانی کم معرفی می‌کند که یکی از دلایل اصلی رشد این تجارت نوپا محسوب میشود.

http://itiran.com/node/75717


موارد موضوعی مرتبط