منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

اگر تجربه کار با هدست‌های واقعیت مجازی را داشته باشید متوجه خواهید شد که بیشترین لذت کار با آنها وابسته به کنترلر یا همان دسته‌های کنترلی است. برای مثال پلی‌استیشن نمونه جالبی از این موارد است که بازی‌های با کنترلر آن جذابیت بسیار بیشتری دارند. حالا مایکروسافت هم برای هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی خود یک کنترلر بی‌نظیر معرفی کرده است. این کنترلر جدید تکنولوژی دارد که با همه هدست‌های ویندوزی از هلولنز گرفته تا ایسر به خوبی کار می‌کند و حتی نیاز به هیچ تنظیم خاصی ندارد.

در کنفرانس بیلد مایکروسافت فقط اشاره کوتاهی به معرفی آن شد و یک ویدئوی جذاب نیز پخش شد که در ادامه خواهید دید و با کارایی این کنترلر بیشتر آشنا خواهید شد. قرار است این کنترلرها با قیمتی حدود 100 دلار وارد بازار شوند. البته قیمت ست کنترلر و هدست را خود شرکت‌ها تعیین می‌کنند اما برای مثال هدست واقعیت مجازی ایسر که با قیمت 300 دلار فروخته می‌شود حالا با ست کنترلرها 400 دلار قیمت خواهد داشت که به نظر قیمتی منطقی می‌آید.

اگر شما هم علاقه‌مند شدید از همین لحظه می‌توانید آن را پیش سفارش دهید تا در تابستان امسال دریافت کنید. هدست‌های واقعیت مجازی ایسر 300 دلار و اچ‌پی هم 330 دلار قیمت خواهند داشت.

http://itiran.com/node/74355


موارد موضوعی مرتبط