منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

گزارشی از کمپانی آلمانی تحقیقات تجاری GfK، سرمایه گزاران اپل را شوکه کرد. GfK اعلام کرد که میزان فروش آی‌فون‌های جدید یعنی آی‌فون 7 و 7 پلاس در هفته اول بعد از عرضه به بازار، به میزان پیش بینی شده موفقیت آمیز نبوده است و در حقیقت نرخ فروش آی‌فون جدید هر سال 25 درصد کمتر از سال گذشته بوده است.

این اولین بار نیست که GfK با گزارش های خود، به شرکت اپل شوک وارد می کند. سال گذشته بعد از بررسی آمار فروش آی‌فون جدید 6S و 6S Plus این شرکت اعلام کرد که حجم معاملات واقعی این محصول، از میزان پیش بینی شده توسط مدیر عامل اپل(تیم کوک) کمتر بوده است.

یکی دیگر از خبرهای منتشر شده که در افت ارزش امروز سهام اپل نقش داشت گزارش Digitimes  بود که جمعه صبح منتشر شد. این گزارش عنوان می‌کند میزان سفارش تولید قطعات آی‌فون 7 و 7 پلاس  در سه ماهه اول بعد از عرضه 20 درصد کاهش داشته است. این خبر در ابتدا توسط تولید کننده گان اصلی قطعات شرکت اپل اعلام شده است.

شرکت اپل از تولید کننده گان قطعات محصولات خود خواسته است تا در سه ماهه اول بعد از عرضه، قطعات الکتریکی برای حدود 50 میلیون دستگاه آی‌فون را در انبار خود ذخیره داشته باشند، که این رقم برای سه ماهه دوم برای 45 میلیون دستگاه ارائه شد.

برای سه ماهه اول سال 2017 حجم سفارشات اپل به تولید کننده‌ها بازهم کاهش پیدا کرد و سفارش آماده سازی قطعات برای 35 تا 37 میلیون دستگاه را عنوان کرده است.

طبق گزارش‌ها اپل برای کل سال 2016 به سازندگان فشار آورده و سفارش آماده‌سازی قطعات برای 100 میلیون دستگاه آی‌فون 7 و 7 پلاس را داده است که بر اساس پیش‌بینی شرکت های تولید کننده ساخت قطعات برای 80 تا 85 میلیون دستگاه کافی است.

http://itiran.com/node/72566


موارد موضوعی مرتبط