منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

شرکت گوگل قابلیت جدیدی را به نرم‌افزار گوگل‌مپس اضافه کرده که کاربران با استفاده از آن می‌توانند گزینه "در حال شکار پوکیمون" را برای تشریح فعالیت خود، در تایم‌لاین این نرم‌افزار ثبت کنند. یعنی از این پس در تایم لاین علاوه‌بر دویدن، دوچرخه سواری، ماشین و ویلچر، شکار پوکیمون هم اضافه شده است!

به گزارش وب‌سایت AndroidPolice تایم‌لاین یکی از قابلیت‌هایی است که به ندرت توسط کاربران گوگل‌مپس استفاده می‌شود. این قابلیت، به‌طور خودکار تاریخچه‌ای از مکان‌هایی که از آن‌ها بازدید کرده‌اید و یا در طول سفر از آن‌ها عبور کرده‌اید را ثبت می‌کند. علاوه بر این، در صورتی که از گوگل‌مپس برای مسیریابی و رسیدن به مقصد استفاده کرده باشید، این‌ امکان وجود خواهد داشت تا به‌طور مرحله به مرحله، تاریخچه سفر خود را مشاهده کنید.

اگرچه تایم‌لاین به‌طور کاملا خودکار به ثبت اطلاعات اقدام می‌کند اما این امکان وجود دارد تا فعالیت‌های خود را به‌طور دستی در آن ثبت و ویرایش کنید. به عنوان مثال، شخصی که از ویلچیر برای تردد در شهر استفاده می‌کند این امکان را خواهد داشت تا نوع سفر خود را از Walking به Wheelchair By تغییر دهد.

با اضافه شدن گزینه “Catching Pokémon” به مجموعه گزینه‌های قابل انتخاب، به‌نظر می‌رسد شرکت گوگل هم قصد دارد در بهبود تجربه کاربران در استفاده از بازی پوکیمون‌گو سهیم باشد.

http://itiran.com/node/72365


موارد موضوعی مرتبط