نسخه چاپی

تصور استفاده از شارژ وایرلس تلفن همراه در داخل خودرو دیگر یک رویا نیست،ا  البته در صورتی که خودروی مناسب را در اختیار داشته باشید. ظاهرا مجله معروف Car به تازگی متوجه شده کمپانی خودروسازی آلمانی «ب‌ام‌و» از جولای امسال تولید پد شارژ وایرلس برای خودروهای الکتریکی هیبریدی مدل 530e را آغاز خواهد کرد و از اواخر تابستان امسال آنها را روانه بازار خواهد کرد. وبسایت Autoblog هم به‌تازگی تایید کرده که این پد نه‌تنها در اروپا بلکه در خودروهای صادراتی به ایالات متحده هم به‌کارگرفته خواهند شد. هنوز قیمت این پدها اعلام نشده اما یک چیز کاملا روشن است: نمی‌توانید همینطوری به مغازه بروید و یکی از این پدها را خریداری کنید.

در اروپا که تعدا زیادی از این خودرو قرار دارد، شارژر وایرلس جدید ب‌ام‌او تنها برای تعداد محدودی از این خودروی هیبریدی الکتریکی قابل خریداری خواهد بود و در آمریکا هم قرار است تنها در کالیفرنیا و تنها در طرح پایلوتی که در حال اجرا در این ایالت است برگزار شود. ظاهرا تعداد این پدها خیلی کمتر آنچه که فکر می‌کردید خواهد بود.

با این وجود این یک حرکت قابل توجه برای کمپانی ب‌ام‌و محسوب می‌شود. این کمپانی آلمانی از سال 2014 تا امروز درباره شارژهای وایرلس صحبت کرده و حتی تا نزدیکی عقد قرارداد همکاری با شرکت «دیملر» آلمان برای بهره‌مندی از فناوری‌های این شرکت پیش رفت. حال یعنی پس از 4 سال این شرکت بالاخره محصولی ارائه کرده است. با اینکه این تکنولوژی در حال حاضر تنها برای خودروهای هیبریدید الکتریکی قابل استفاده است اما این قول را می‌دهد که دز آینده نزدیک دیگر نگران شارژ نکردن گوشی در منزل نباشیم.

http://itiran.com/node/76880


موارد موضوعی مرتبط