منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

جدیدترین گوشی‌های هوشمند هوآوی در دو مدل معرفی شد. این شرکت قصد دارد به نوعی جای خالی شرکت سامسونگ را در این نمایشگاه پرکند، سامسونگ به دلیل مشکلاتی که برای محصولش پیش آمد، از معرفی محصول جدید در بخش تلفن‌های هوشمند این نمایشگاه انصراف داد و فقط دو تبلت معرفی کرد.

هوآوی دو مدل P10 و نسخه بزرگ‌تر آن، P10 Plus را در کنگره جهانی موبایل بارسلونا معرفی کرد و این موبایل‌ها قابلیت‌هایی نظیر دو دوربین پیشرفته Leica، باتری پیشرفته‌تر و با عمر طولانی‌تر و سنسور اثر انگشت دارند.

هوآوی، به عنوان سومین شرکت بزرگ سازنده گوشی‌های همراه شناخته می‌شود و در سال‌های اخیر در این بازار که بیشتر در دستان شرکت‌های اپل و سامسونگ بوده است، توانست جای خود را باز کند. از آنجایی که هیچ کدام از این شرکت‌ها(اپل و سامسونگ) در این نمایشگاه، گوشی هوشمند جدیدی معرفی نکردند، هوآوی توانست از این فرصت استفاده کند و یکه تاز میدان باشد.

طی سال گذشته، نرخ سهام بازار شرکت هوآوی افزایش پیدا کرد و از رقم 7.3 درصد در سال 2015 به رقم 8.9 درصد در سال 2016 رسید. این درحالی است که در مدت زمان مشابه، سامسونگ با رکود ارزش سهام بازار خود روبرو شد و اپل نیز رشد ناچیزی داشت.

گوشی P10  قرار است با قیمت 649 یورو(685 دلار) و گوشی P10 پلاس با قیمت 799 یورو به فروش برسد و تا ماه آینده به بازار عرضه خواهند شد.

آخرین اخبار کنگره جهانی موبایل را از اینجا دنبال کنید

http://itiran.com/node/73787


موارد موضوعی مرتبط