منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

تحقیقات جدید نشان داده است که هزینه تکنولوژی «اینترنت اشیا» (IoT) تا سال 2020 به میزان 16 درصد افزایش خواهد داشت.

طبق گزارش The Journal ، شرکت بین المللی اطلاعات (IDC) به تازگی «راهنمای 6 ماهه هزینه‌های جهانی اینترنت اشیا» را منتشر کرده است. این تحقیق اذعان دارد که هزینه اینترنت اشیا تا سال 2020 به 1.29 تریلیون دلار خواهد رسید و نرخ رشد ترکیبی سالیانه بین سال‌های 2015 تا 2020 به میزان 15.6 درصد خواهد بود.

از آنجا که تکنولوژی سنسورها هر روز شاهد پیشرفت چشمگیری است، IDC معتقد است که بیشتر هزینه‌های این حوزه، صرف سخت‌افزارها خواهد شد. IDC  پیش‌بینی می‌کند هزینه‌های مربوط به سخت‌افزار  تا سال 2020 تقریبا 400 میلیارد دلار خواهد بود و بیشتر خرید‌های سخت‌افزاری نیز ماژول‌ها و سنسورها خواهند بود.

 درحالی که تا 5 سال آینده خرید‌های سخت‌افزاری بازار را در دست خواهند گرفت، با این حال رشد کند‌تری از بخش نرم‌افزاری و سرویس‌ها خواهند داشت.

محققان همچنین اعلام کرده‌اند تا 5 سال آینده صنعت تولید و ساخت‌و‌ساز بیشترین سهم از سرمایه‌گذاری‌ها را به خود اختصاص خواهد داد و حوزه‌هایی همچون صنعت‌های مربوط به امور مشتریان از رشد بالاتری برخوردار خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در اینترنت اشیا از منابع مختلف تامین می‌شود

موقعیت‌های سرمایه‌گذاری از جهات مختلف در حوزه اینترنت اشیا تامین خواهد شد. در برخی موارد موقعیت‌های سرمایه‌گذاری، جای مانور فراوان خواهد داشت اما در بعضی موارد نیز به‌سبب وجود بازار عظیم و میزان رشد کمتر مانند صنعت حمل و نقل این موقعیت‌ها محدودتر خواهد شد.

http://itiran.com/node/73393


موارد موضوعی مرتبط