منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

پخش زنده توسط کاربران در حال حاضر توسط اسمارت‌فون‌ها امکان‌پذیر است اما در وصورتی که بخواهیم با استفاده از دوربین‌‌های فیلم‌برداری حرفه‌ای این کار را انجام دهیم، باید به‌ فکر تهیه تجهیزات متعدد و بسیار گران ‌قمیتی باشیم. با این حال استارت‌آپ آمریکایی YoloLiv این مشکل را برطرف کرده و با معرفی محصول جدید خود به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از دوربین‌های فیلم برداری و یا «گوپرو» ویدیوهای خود را به‌صورت زنده در سرویس‌های مختلف به اشتراک بگذارند. در پایین می‌توانید ویدیوی معرفی این محصول را مشاهده کنید:

YoloBox دستگاهی کوچک است که یک مانیتور، فرستنده، کنترل پنل و چند قطعه دیگر را در خود جای داده است و به علاقه‌مندان این امکان را می‌دهد که با استفاده از دوربین‌های فیلمبرداری معمولی، یک کابل HDMI و یکی از این دستگاه‌های YoloBox، ویدیوهای خود را به‌صورت همزمان در شبکه‌های اجتماعی مختلف به‌اشتراک بگذارند. ضمنا اگر از دوربین گوپرو استفاده می‌کنید، دیگر به کابل HDMI هم نیاز نخواهد بود و می‌توانید تصاویر را به صورت وای فای به این دستگاه ارسال و پخش زنده کنید.

طبق گفته‌ی شرکت، پس از اتصال دستگاه از طریق HDMI و یا وایرلس، فیلمبردار می‌تواند تصاویر در حال ضبط را روی صفحه نمایشگر این دستگاه که به سیستم‌عامل اندروید مجهز است، مشاهده کند و آنها را در پلتفرم مورد نظر به‌صورت زنده به‌ اشتراک بگذارد. در حال حاضر فیسبوک، یوتیوب و سرویس پریسکوپ با این دستگاه همخوانی کامل دارند و حتی شرکت ادعا کرده که تصاویر زنده از طریق این دستگاه را می‌توان به‌صورت همزمان در چند پلتفرم به اشتراک گذاشت. در حال حاضر تصاویر زنده را می‌توان با حداکثر کیفیت 1080p به اشتراک گذاشت و همچنین استفاده از اینترنت از طریق وای فای، کابل Ethernet و شبکه دیتای 4G امکان پذیر است.

دستگاه YoloBox با اینکه قطعات و امکانات متعددی را در خود جای داده است، اما تنها کمی از اسمارت‌فون‌های امروزی ضخیم‌تر و بزرگتر است و همچنین باتری تعبیه شده برای این دستگاه هم حداقل تا 3 ساعت استفاده مداوم به شارژ مجدد نیاز نخواهد داشت.

ضمنا این استارت‌آپ نسخه حرفه ای این دستگاه را هم با نام YoloBox Plus طراحی کرده که با استفاده از دو پورت HDMI امکان اتصال و پخش همزمان از دو دوربین را به کاربران می‌دهد.

علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در این محصول می‌توانند به وبسایت Kickstarter مراجعه کنند و با پرداخت 359 دلار از این محصول حمایت و آن را خریداری کنند. گفته می‌شود در صورتی که سرمایه کافی برای تولید این دستگاه جمع‌آوری شود، قیمت آن پس از ورود به بازار 549 دلار خواهد بود.

http://itiran.com/node/75734


موارد موضوعی مرتبط