منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

از هفته گذشته تا به امروز، بیش از 20 کاربر آیفون 10 از وجود یک خط عمودی سبز روی صفحه نمایش دستگاه خود شکایت کرده‌اند. یکی از همین کاربران درباره این مشکل گفت: «درحال بازی کردن با گوشی بودم که ناگهان این خط روی صفحه نمایش دستگاه نمایان شد. یک خط سبز رنگ کاملا نمایان که از بالا تا پایین سمت راست صفحه نمایش کشیده شده است.»

این خط سبز از ابتدا و زمانی که کاربران آیفون 10 خود را خریداری کردند وجود نداشته و پس از استفاده از دستگاه به مدت چند روز و اجرای یک سری برنامه‌ معمولی نمایان شده است. طبق شواهد، این خط سبز رنگ در اثر ضربه یا برخورد دستگاه با زمین هم به‌وجود نیامده است. یکی از خریداران آیفون 10 در انجمن پشتیبانی اپل اعلام کرد که این خط از همان روز اول بر روی صفحه نمایش دستگاهش نمایان شده است.

کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند همگی اعلام کرده‌اند که ری‌استارت کردن و برگرداندن دستگاه به تنظیمات اولیه هم باعث محو شدن این خط سبز رنگ نشده و مانند تصویر زیر تنها محل نمایش آن روی صفحه تغییر کرده است.

ظاهرا این مشکل به مدل آیفون 10 یا کشور خاصی ارتباط ندارد و آیفون‌های 64 و 256 گیگابایتی در رنگ‌های نقره‌ای و خاکستری فضایی در کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، کانادا، لهستان و استرالیا با این مشکل روبرو شده‌اند. در ضمن اپل تصمیم گرفته دستگاه‌های دارای چنین مشکلی را با یک آبفون 10 جدید و به‌صورت کاملا رایگان تعویض کند و به نظر می‌رسد قصد دارد با بررسی و کسب اطلاعات کافی این مشکل را به‌ کمک مهندسین خود حل کند. به احتمال زیاد این مشکل ارتباط مستقیمی با سخت افزار دستگاه دارد.

ممکن است پدیدار شدن چنین خطی با صفحه نمایش اولد دستگاه هم ارتباط داشته باشد چرا که گلکسی اس7 سامسونگ که به صفحه نمایش اولد مجهز شده نیز سال گذشته با چنین مسئله‌ای روبرو شده بود. سامسونگ سریعا اعلام کرد که این مسئله یک ایراد کاملا سخت‌افزاری است و تمامی دستگاه‌های دارای این مشکل را به‌صورت رایگان برای کاربران تعویض کرد، اما همانطور که از اپل انتظار می‌رفت هیچ واکنشی به این مشکلات نشان نداده است و در سکوت به کار خود ادامه می‌دهد!

http://itiran.com/node/75735


موارد موضوعی مرتبط