منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

اگر به خاطر مشکلات برنامه‌ی تشخیص چهره اپل (FaceID)، نگران به وجود آمدن مشکلاتی در عرضه‌ی آیفون ایکس در سال جاری بودید احتمالا با شنیدن خبر تولید بدون مشکل این ویژگی خوشحال خواهید شد. به نظر می‌رسد امسال اپل از شرکت ال‌جی برای ساخت سنسورهای مورد نیاز در تشخیص چهره کمک می‌گیرد تا بتواند آیفون‌های درخواستی را با تاخیر کمتر تحویل دهد.

بنا بر گزارش‌ها، اپل قرارداد کلانی برای تامین تجهیزات مورد نیاز برای این برنامه و کارکرد صحیح آن با ال‌جی خواهد بست. به نظر می‌رسد اخیرا ال‌جی قصد دارد امکانات اضافه‌ای برای اجزای دوربین‌های موبایل‌اش و آینده‌ی این صنعت در نظر بگیرد اما پیشتر مشخص نشده بود هزینه‌ی این امکانات از کجا تامین خواهد شد. به نظر می‌رسد این توافق با شرکت اپل هزینه‌های مورد نظر برای این کار را فراهم خواهد کرد.

این برنامه‌ی تشخیص چهره قرار است فقط مختص به آیفون نباشد و بنا بر شایعات قرار است راه خودش را به آی‌پد‌های ۲۰۱۸ نیز باز کند. در حقیقت این اولین باری نیست که از همکاری اپل و ال‌جی با خبر می‌شویم. قبلا نیز گزارش‌هایی از سرمایه‌گذاری اپل بر روی ال‌جی برای کمک‌های در ساخت خط تولید دیودهای گسیل نور ارگانیک که قرار است در آیفون‌های آینده به کار رود، منتشرشده بود.

با اینکه این خبر موثق به نظر می‌رسد اما هنوز شایعاتی در مورد آن وجود دارد. البته خیلی دور از ذهن نیست که اپل برای تامین قطعات خودش به شرکت‌های دیگر مراجع کنند. قبلا هم اپل برای ساخت صفحه نمایش آیفون 10 با سامسونگ قرار دادی را امضا کرده است. اما شایعاتی هم شنیده می‌شود که شاید اپل برای فیس آی‌دی با شرکت دیگری توافق کند. به نظر می‌رسد برای دیدن واقعیت این قرارداد باید تا عرضه‌ی آیفون ایکس منتظر ماند.

http://itiran.com/node/76118


موارد موضوعی مرتبط