منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

طبق گزارش‌های منتشر شده، شرکت پیشرو در عرصه تکنولوژی‌های مرتبط با تناسب اندام "Fitbit"، در مراحل پایانی عقد قرارداد خرید شرکت "Pebble" قرار دارد. طبق این گزارش، مبلغ نهایی مقدار کمی پیش بینی شده اما یکی از منابع، این مبلغ را چیزی بین 34 تا 40 میلیون دلار اعلام کرده است.

البته این خبر خیلی هم تعجب آور نبود. چرا که شرکت "Pebble" که با نمایش ساعت‌های خود از طریق "Kickstarter" پا به این عرصه گذاشت، اخیرا اعلام کرده بود 25 درصد از نیروی کاری خود را اخراج خواهد کرد. در همین حال، "Eric Migicovsky" مدیرعامل شرکت، دلیل قانع کننده‌ای در مورد این تصمیم ارائه نکرد و تنها اشاره‌ی کوچکی به کمبود بودجه داشت.

مدت‌هاست که شرکت "Pebble" به دلیل مشکلات مالی قصد فروش خود را اعلام کرده است، اما پیشنهادهای مختلفی را در گذشته رد کرده است. شرکت "Citizen" در سال 2015 مبلغ 740 میلیون دلار را به این شرکت پیشنهاد کرده بود، شرکت "Intel" نیز اوایل امسال قصد خرید این شرکت با مبلغ 70 میلیون دلار را داشت، البته این شرکت خواهان ایجاد وقفه در معرفی ساعت‌های مدل "Pebble 2" و "Pebble Time 2" بود.

اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد از آنجایی که شرکت "Fitbit" تنها به نوآوری و سیستم‌ عامل ساعت‌های شرکت "Pebble" علاقه‌مند است، احتمالا فعالیت برند "Pebble"  متوقف خواهد شد. با در نظر گرفتن اینکه شرکت "Fitbit" در بخش سلامت و تناسب اندام فعالیت دارد و اخیرا شرکت "Pebble" نیز محصولات مورد استفاده  بیشتری جهت استفاده در بخش تناسب اندام تولید می‌کرد، این معامله کاملا منطقی به نظر می‌رسد. "Fitbit's Blaze" بین دیگر محصولات شرکت "Fitbit"، بیشترین شباهت را به یک اسمارت‌واچ دارد اما هنوز فاصله‌ی زیادی را تا تبدیل شدن به یک اسمارت‌واچ در رده محصولات "Pebble" پیش رو دارد. پس به احتمال زیاد شرکت "Fitbit" قصد دارد در آینده از سیستم عامل اسمارت‌واچ های شرکت "Pebble" بر روی محصولاتش استفاده کند.

http://itiran.com/node/73106


موارد موضوعی مرتبط