منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

شرکت Alibaba که در زمینه فروش و ارسال محصولات مختلف به سراسر دنیا شهرت دارد، به‌تازگی در وب‌سیات Alizia اخبار و جزئیات جدیدی از آمار فروش خود در «روز مجردها»که دیروز برگزار شد را منتشر کرد.Alibaba  در 12 ساعت ابتدایی روز گذشته بیش از 18 میلیارد دلار محصول را به فروش رسانده است که بیش از 7 میلیارد دلار آن در 30 دقیقه ابتدایی روز اتفاق افتاد!

نکته جالب اینکه Alibaba سال کذشته در همین روز 17.8 میلیارد فروش داشته در حالی که 18 میلیارد دلاری که دیروز اعلام شد تنها در 12 ساعت ثبت شده بود و مطمئنا این رقم تا پایان روز بسیار بالاتر رفته است.

روز مجردها، که چینی‌ها آن را در مقابل روز ولنتاین جشن می‌گیرند، روزی است که افراد مجرد و تنها به خودشان محبت می‌کنند و برای خودشان هدیه می‌گیرند. البته وبسایت Alibaba چنین روزی را اختراع نکرده اما به‌لطف وجود همین روز و فروش محصولات با تخفیف قابل توجه، توانسته فروش باورنکردنی در سراسر کشور چین داشته باشد و توجه تمام جهان را به‌خود جلب کند. می‌توان چنین روزی را به فروش ویژه «Prime Day» فروشگاه آمازون تشبیه کرد البته با این تفاوت که حجم و گستردگی فروش Alibaba خیلی بالاتر از رقیب آمریکایی خود است. بیشتر محصولات این کمپانی چینی توسط فروشگاه های آنلاین Tmall و Taobao و با تخفیفات قابل توجهی به‌فروش رسیدند.

شکستن رکورد فروش روز مجردهای سال گذشته می‌تواند خبر خیلی خوبی برای شرکت Alibaba باشد چراکه این کمپانی در حال حاضر سال بسیار خوبی را هم پشت سر گذاشته است. این غول چینی از سال گذشته تا به‌امروز ارزش سهام خود را تقریبا دوبرابر کرده و ارزش فعلی خود را به 475 میلیارد دلار رسانده است.

http://itiran.com/node/75736


موارد موضوعی مرتبط