منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

سامسونگ با اینکه تایید کرده است که باتری‌های گلکسی نوت7 خطر آتش‌سوزی دارند اما رونمایی از این محصول را در چین متوقف نکرده و این محصول را با 4 گیگابایت رم عرضه کرده است.

به نظر می‌رسد موبایل‌هایی که در چین عرضه می‌شوند مشکلات قبلی را ندارند و سامسونگ این باتری‌ها را از شرکت دیگری تامین کرده است. سامسونگ این موضوع را در بیانیه مطبوعاتی چین هم اعلام کرده است تا خیال آنها را آسوده کند.

سامسونگ در این بیانیه مطبوعاتی گفته است که تمام گوشی‌هایی که در چین عرضه می‌شوند مجدد کنترل شده‌اند و دستگاه‌هایی که ریسک باتری داشته‌اند از ورود آنها به بازار چین جلوگیری می‌شود. سامسونگ همچنین گفته است که باتری‌های نوت7 برای چینی‌ها از یک کمپانی دیگر تامین شده است و جای هیچ نگرانی نیست.

با توجه به اینکه سری نوت سامسونگ همیشه مورد توجه ویژه‌ای بوده و مخاطبان خاص خود را دارد، حالا باید دید بازار مهم و بزرگ مثل چین چگونه از این گوشی پرحاشیه استقبال می‌کند. بسیاری از متخصصان معتقد هستند این حواشی ضربه بزرگی به فروش نوت 7 در دنیا می‌زند. ظاهرا سامسونگ دچار یک بدبیاری شده است و حتی نمی‌تواند زمان را از دست بدهد به این دلیل که تا رونمایی اپل از آی‌فون 7 چهار روز بیشتر باقی نمانده سامسونگ می‌خواهد هرچه سریع‌تر بازار چین را مال خود کند پیش از آنکه اپل وارد رقابت شود.

علاوه بر این سامسونگ برای موبایل‌هایی که در آمریکا هم عرضه شده است برنامه‌ای دارد که طبق آن موبایل‌هایی که ریسک آتش‌گرفتن دارند را تعویض می‌کند.

http://itiran.com/node/72346


موارد موضوعی مرتبط